Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Prodaja_Ikayke 2009

Share

ikayke
    Admin
    Admin

Broj postova : 1510
    Registration date : 09.09.2008

Prodaja_Ikayke 2009

Postaj by ikayke on čet 8 lis - 20:25

Prodaje se visak iz uzgoja 2009. Svi koji su prije rezervirali ptice neka potvrde rezervaciju kako bi znao koliko je ptica slobodno... vecina ptica biti ce slobodna za prodaju nakon izlozbene sezone ili po dogovoru!
    Sve detaljnije informacije na PM ili na tel. 091/5697767 Darko

samo muzjaci... zenki nema... tj. sve doma ostaju!!

Stare slike ...nove slike uskoro !!

http://ptice-birds.your-board.com/slike-nasih-ptica-f30/ikayke_uzgoj-2009-t259-60.htm

Zadnja promjena: ikayke; sub 30 sij - 16:02; ukupno mijenjano 1 put.

malinois

Broj postova : 1594
    Registration date : 19.03.2009

Re: Prodaja_Ikayke 2009

Postaj by malinois on čet 8 lis - 20:40

Niko neda zenke Very Happy Very Happy Very Happy .Salim se naravno.pozzzz Ika

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on pet 9 lis - 9:52

malinois je napisao/la:Niko neda zenke Very Happy Very Happy Very Happy .Salim se naravno.pozzzz Ika

a cuj, svi su platili tu skolarinu sa zenkama :-)

xyz

Broj postova : 2232
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by xyz on pet 9 lis - 13:38

Rubrika jeste oglasi, al ne mogu da odolim i upitam koja je to shema sa ženkama (nisam upoznat u detalje sa radom s kanarincima boje)?

Kupac onda uz pomoć nje izleže vrhunske primjerke ili šta?

scratch

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908

Postaj by ticar on pet 9 lis - 17:05

drazenxp je napisao/la:Rubrika jeste oglasi, al ne mogu da odolim i upitam koja je to shema sa ženkama (nisam upoznat u detalje sa radom s kanarincima boje)?

Kupac onda uz pomoć nje izleže vrhunske primjerke ili šta?

scratch

nije baš tako ali skoro,desi se da ti ne izležeš ništa,ono što ostaviš sebi na kraju budu loše kanarinke ili se razbole i slično.

Dean

Postaj by Dean on pet 9 lis - 17:18

ma ja sam mislio čisto na to da je uvijek bolje imati svoje ženke, jer su se svi (večina) opekli sa ženkama izvana, koje neče ležati, neče hraniti, neče nesti i slična veselja, mužjaci su u pravilu reprezentativniji i uzgajivači si obično puštaju "bolje" primjerke i nabrzinu rasprodaju ženke, da bi kasnije nabavili ženke "bolje" koje ne rade...inače i kod kanarinaca boje kao i kod svih ptica 50% karakteristika mladima daje ženka a 50% mužjak, postoje i neke teorije o tome ko šta nosi medjutim meni se to baš i nije pokazalo uvijek točno...

Sa mužjacima nabavljenim "izvana" uglavnom ima manje problema nego sa ženkama, muško ko muško, kad mu se ženka sama nudi ne misli puno cheers

I zlatno pravilo uzgoja: bolje imati 2 ženke viška nego jednu manjka cheers , sorry Ika što smo oftopicirali temu Very Happy

Fago

Broj postova : 704
    Registration date : 16.10.2008

Postaj by Fago on pet 9 lis - 19:02

Ika pozdrav,
    ahati su ti napredovali značajno u odnosu na prošlu godinu, a ako se ne varam prošle godine je pala medalja na Državnoj u jako, jako oštroj konkurenciji.
    Dakle, kvaliteta raste Very Happy

A to sa ženkama... pa čovjek je dobio puno više mužjaka, a bastarderi su ga 'očistili' prije ljeta
    Very Happy

Pozdrav,

P.S. Ka smo već off topic - Deane fala na lijepim riječima, a i slikama na tvom blogu Very Happy

Dean

Postaj by Dean on pet 9 lis - 23:02

imao sam prilike viditi uzivo Ikine ahate, i mogu reci da su jako jako dobri, i što je po meni najbitnije jako ujednačeno jato, nema jedan odličan i 15 škartova, svi su podjednako dobri, tesko je sada reci dali ce osvojiti medalju, bez da se vidi konkurencija, ali šanse ima svakako, najjači (ako ne i jedini ozbiljni) konkurent ce mu biti Krstulovic (poslao mi je neke slike i isto bogami dobro)...jedva cekam da vidim taj ogled :-) :-)

Fago, što se tiće lijepih rječi, svakako zasluženo cheers

ikayke
    Admin
    Admin

Postaj by ikayke on sub 10 lis - 0:57

Decki hvala na pohvalama... iskreno gledajuci tesko da se jos mogu pribliziti Krstulovicu... ipak jos treba raditi na pticama i poboljsavati slabije strane ali uz uporan rad se sve da napraviti...jako sam zadovoljan poboljsanjem kvalitete ove godine... svaka sljedeca ce biti jos bolja ja se nadam...

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on uto 13 lis - 15:30

Ika samo pohvale, svaka čast na pticama! cheers

Sina BL

Broj postova : 202
    Registration date : 31.10.2008

Postaj by Sina BL on uto 13 lis - 17:43

Prelijepe ptice, svaka cast! cheers

ikayke
    Admin
    Admin

Postaj by ikayke on uto 15 pro - 17:25

Ostalo jos

3 zenke i 3 muska lipokrom crveni mozaik
    5 zenki izabel crveni mozaik
    2 muska izabel nosioc satineta
    2 muska Ahat crveni mozaik

Ajmo narode navali... cijene popularne Smile

PM, mob 0915697767

olanik

Broj postova : 76
    Registration date : 15.12.2009

Postaj by olanik on sri 16 pro - 0:12

Ikayke iz kojeg si mjesta i jesu ovo kanarinci pjesme ili boje?pozdrav

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on sri 16 pro - 0:46

prijatelju poslje ovog pitanja
    traži lipokrom žute to su ptice za tebe ,,,,,,,,iduće godine kad malo skupiš znanja prodaj ih i uzmi nešto malo konpliciranije ..
    ženke nek ti budu obavezno NEINTEZIVNE, mužjaci INTEZIVNI.

dragec

Broj postova : 110
    Registration date : 10.04.2009

Postaj by dragec on sri 16 pro - 15:02

olanik, Zvrcko te je dobro uputio, ako se ne razumiješ u vrstu kanarinca koju želiš nabaviti, moj ti je savjet da stupiš u kontakt sa uzgajivačem koji ima uspjeha i da te malo pouči.
    Ovo ti govorim iz osobnog iskustva, jer kada sam nabavljao timbrado kanarince o njima kao vrsti nisam imao pojma, a o pjevu još manje ( ni dan danas nemam pojma ), kao i o načinu školovanja. Uzeo sam ih samo zato jer su mi lijepo pjevali, a u slekciju,ture, razumijem se ko "Mara u krivi k...c ", a o prostoru da ne i govorim. I ovo malo što znam o školovanju pročitao sam na ovom forumu o malinoima. Zato će timbrado kanarinci biti jedno lijepo iskustvo, ali neka ih uzgaja neko ko se razumije u to.

Pozzz i sretno u budućem uzgoju.

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on sri 16 pro - 15:06

many je napisao/la:Zašto čovjek ne bi naučio i uzgajao ove,pa nitko se učen nije rodio kladim se da nisi ni ti odmah znao što su lipohromi kanarinci,mozaik,melanin,malino,boje,stasa,slavujari,glosteri,jokširi,daj šansu da nauče ljudi!

vidiš many da si ili teški početnik ili ..Crying or Very sad .... i da neželiš dobro ovom početniku...

kao i kod svih poslova počimlje se sa lagnim da bi sa godinama išao na teže i teže(kompliciranije) vrste...
    nije bit čovjeku prodat škart pa da se isti razočara i prestane se bavit uzgojem.Bit je da početnik uzgoji ptice i dođe na takmičenje i da mu ptice nečem vrijede........
    najjednostavniji su lipokromi žuti malo kompliciraniji bijeli i crveni.

kod lipokroma lako je doć do jakog genetskog materijala i ne iziskuje veće materijalne izdatke...treba paziti samo na intezitet uzetih ptica...
    moj prijedlog svim početnicima

1godina nabavite dva do tri para LIPOKROM ŽUTIH
    2 godna ukoliko ste dobili mlade ostavite dva para starih ptica koji su radili i oformite dva para od mladih koji nisu u srodstvu. višak podajte i uložite u perilice.
    3 godina ostavite tri para ptica koji su Vam radili i od viška uzgojenih koje prodate kupite 2-3 para ptica koje Vam se sviđaju i nežalite ih platit makar ih plačali po trostruko većoj cijeni nego ste prodali svoj višak.

samo ovako od Vas će izaći ozbiljni uzgajivač , iz svog velikog iskustva svioni koji su brzo poletili bolno su se prizemljili .bolje polagano i sistematično jer gledano dugoročno samo tako može se uspjeti...svi oni koji misle od ovoga imat Biznis bolje im je da se odma okanu ........

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on sri 16 pro - 15:25

Many oprosti ako sam bio bezobrazan ali jednostavno izgubim realnu prosudbu kad se sjetim prije 30 godina kako su mene farbali i koliko su mi para razni kvazi uzgajivači uzeli....

Nemogu mirne savjesti gledati da se neki početnik guli , vara ......možda sam jedan od posljednjih mohikanaca koji jednostavno nemože okrenuti glavu .....Dobrano je poznato da ukoliko koji član uvali mladom uzgajivaču smeće da će od mene dobiti jezikove juhe ..

Ukoliko iti jedan početnik želi formirat jato za uzgoj nek mi se slobodno javi reće koliko para raspolaže i ja ču mu otić, zvat , kupit u njegovo ime.....spojit parove .Naravno treba samo na vrijeme reć. Moj pp imate .

P.S. evo upravo prije pola sata dva mlada momka došla su kupit ženke kod mene našao sam kod dva grdelina tri vrhunske ovogodišnje lipokrom ženke cijena jednog srednjeg mužjaka. dva grdelina cheers svaka čast

seadriver
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 919
    Registration date : 14.06.2008

Postaj by seadriver on sri 16 pro - 22:44

olanik je napisao/la:Svaka ti čast many,meni su odlični lipokrim mozaik bijeli a i crveni razumijem se pomalo,samo me zanima o sezoni parenja,volijerama,mjestu(prostoru)uzgoja i da mi netko ne uvali škart jer ne znbam raspoznati razliku,barem ne još.

olanik samo pomalo, treba uciti iz dana u dan, za pocetak bi bilo pozeljno da naucis razlikovati kanarince boje stasa i pjeva, nabavi neku literaturu o pticama i uci. I jos nesto ne postoji lipokrom bijeli postoji samo dominantno bijeli i recesivno bijeli

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on čet 17 pro - 14:57

Živio Seniore da je više ovakvih ljudina, svaka čast! Mogu samo nadodati da sam i ja imao takvih loših iskustava dok nisam naišao na "prave ljude i uzgajivače" kojima nije bilo teško objasniti sve što treba mladom uzgajivaču!

plafonko

Broj postova : 191
    Registration date : 12.03.2009

Postaj by plafonko on čet 17 pro - 15:20

malo spam ali morao sam nakon sto sam procitao zvrckov post. Svaka cast na postenju i dobrim uputama pocetnicima. Kada sam pocinjao sa uzgojem kupio sam 3 para kanarinaca od jednog '' velikog '' Mostarskog pticara i zamislite nista nisam uzgojio te sezone. Na dvije kanarinke su bila skoro gola prsa ali mi je on rekao da je to normalno i da ce doci sebi za par dana. Dosle su sebi ujutro jer su se napuhale i krepale a ostale sam podjelio od bijesa. Cekao sam sljdecu sezonu i kupio mlade prstenovane zenke i uspio sam dobiti mlade. Nevolim ljude koji prodaju bolesne i stare ptice pocetnicima jer vide da nemaju pojma pa im se moze uvaliti sve sto nevalja. Zar nije bolje dobrim savjetima usmjeriti pocetnika pa da i on izvede koje leglo nego trpati novce u dzep i smijati mu se.

eto toliko ... :-)

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908

Postaj by ticar on čet 17 pro - 16:55

plafonko je napisao/la:malo spam ali morao sam nakon sto sam procitao zvrckov post. Svaka cast na postenju i dobrim uputama pocetnicima. Kada sam pocinjao sa uzgojem kupio sam 3 para kanarinaca od jednog '' velikog '' Mostarskog pticara i zamislite nista nisam uzgojio te sezone. Na dvije kanarinke su bila skoro gola prsa ali mi je on rekao da je to normalno i da ce doci sebi za par dana. Dosle su sebi ujutro jer su se napuhale i krepale a ostale sam podjelio od bijesa. Cekao sam sljdecu sezonu i kupio mlade prstenovane zenke i uspio sam dobiti mlade. Nevolim ljude koji prodaju bolesne i stare ptice pocetnicima jer vide da nemaju pojma pa im se moze uvaliti sve sto nevalja. Zar nije bolje dobrim savjetima usmjeriti pocetnika pa da i on izvede koje leglo nego trpati novce u dzep i smijati mu se.

eto toliko ... :-)

svaka čast.

ikayke
    Admin
    Admin

Postaj by ikayke on pet 18 pro - 22:03

UPDATE....

3 zenke i 3 muska lipokrom crveni mozaik
    2 zenke izabel crveni mozaik
    2 muska izabel nosioc satineta
    2 muska Ahat crveni mozaik

Ajmo narode navali... JOS MALO PA NESTALO

PM, mob 0915697767

dzemal_sa

Broj postova : 204
    Registration date : 17.12.2009

Postaj by dzemal_sa on pon 21 pro - 11:52

IKA ima li kakvih slika ovih satineta...?

ikayke
    Admin
    Admin

Postaj by ikayke on pon 21 pro - 20:38

Slika nema...

UPDATE....

2 zenke i 3 muska lipokrom crveni mozaik
    2 zenke izabel crveni mozaik
    1 muski izabel nosioc satineta