Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

bastardi sa frzelinom

Share

refa95

Broj postova : 1274
    Registration date : 12.04.2009

bastardi sa frzelinom

Postaj by refa95 on sri 14 lis - 15:18

zanima me kakvi bastardi izlaze frzelinxkanarinka

Zac16

Broj postova : 32
    Registration date : 04.07.2009

Re: bastardi sa frzelinom

Postaj by Zac16 on čet 19 stu - 8:17

refa95 je napisao/la:zanima me kakvi bastardi izlaze frzelinxkanarinka
    eto kakvi....
    ovakvi: http://ptice-birds.your-board.com/hibridi-bastardi-krizanci-f14/moji-bastardi-t318-30.htm

Gost
    Gost

bastardi sa frzelinom

Postaj by Gost on ned 14 oľu - 21:47

evo slike bastarda od frzelina od italijanskih uzgajivaca http://img534.imageshack.us/img534/2426/bastardh.jpg

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on ned 14 oľu - 22:21

Frzeline nisam dugo vidio ali ove zime ih je bilo dosta u preletima izgleda da ih je zima potjerala nisko do mora, nemam neke afinitete prema njima tako da nisam baš nikada radio sa njima!

Gost
    Gost

bastardi sa frzelinom

Postaj by Gost on ned 14 oľu - 22:25

jako lepa ptica a i daje plodne bastarde.pre par godina video sam F2 generaciju bastarda koji je bio kao narandzasti kanarinac sa tamnom flekom na glavi.covek je bastarda frzelina povratno pario sa kanarinkom.

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on pon 15 oľu - 14:45

Zanimljivo je to sa njegovom plodnosti,jer koliko znam bastardi sa češljugarom, koji su najzastupljeniji su neplodni, ako se ne varam, a ova vrsta daje plodne a nije baš zastupljena!

Gost
    Gost

bastardi sa frzelinom

Postaj by Gost on pon 15 oľu - 16:44

kanarinac je iz roda serinus a frzelin isto tako da je logicnije da oni daju plodne bastarde.a stiglic je iz roda carduelis.

Gost
    Gost

bastardi sa frzelinom

Postaj by Gost on pon 15 oľu - 16:47

sta ti kazes refa

Gost
    Gost

bastardi sa frzelinom

Postaj by Gost on pon 15 oľu - 16:49

dobro si rekao branislave najzastupljeniji ali i imaju najbolju pesmu.mislim na bastarde od stiglica.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 15 oľu - 18:55

Nije pravilo da su baštardi plodni.Plodni su ,muški 80%,a ženke 20%.

refa95

Postaj by refa95 on pon 15 oľu - 21:13

gasa ns je napisao/la:kanarinac je iz roda serinus a frzelin isto tako da je logicnije da oni daju plodne bastarde.a stiglic je iz roda carduelis.

bastardi sa frzelinom su plodni oko 95% a kod grdelina je toliko mala vjerovatnoca da je plodan pa tako ljudi i ne pokusavaju sa parenjima bastarda dobivenim sa stiglicem
    a ja mislim da se za 3 generacije mogu dabiti satinet frzelini bar ja ovako mislim
    prva godina:
    frzelin x satine kanarinka
    mladi:
    1.muzijaci koji su nosioci satineta i zenke koje su bezvrijedne
    2 generacija:
    te bastarde koji su nosioci satineta pariti sa zenkom frzelinkom i onda bi dobili nesto u mutaciji i nesto nosioca i poslje opet tako raditi i dok se ne dobiju sve satinet zutarica bar sam ja tako cuo od nekih uzgajivaca

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Postaj by Renato.M on pon 15 oľu - 22:39

refa95 je napisao/la:
    gasa ns je napisao/la:kanarinac je iz roda serinus a frzelin isto tako da je logicnije da oni daju plodne bastarde.a stiglic je iz roda carduelis.

bastardi sa frzelinom su plodni oko 95% a kod grdelina je toliko mala vjerovatnoca da je plodan pa tako ljudi i ne pokusavaju sa parenjima bastarda dobivenim sa stiglicem
    a ja mislim da se za 3 generacije mogu dabiti satinet frzelini bar ja ovako mislim
    prva godina:
    frzelin x satine kanarinka
    mladi:
    1.muzijaci koji su nosioci satineta i zenke koje su bezvrijedne
    2 generacija:
    te bastarde koji su nosioci satineta pariti sa zenkom frzelinkom i onda bi dobili nesto u mutaciji i nesto nosioca i poslje opet tako raditi i dok se ne dobiju sve satinet zutarica bar sam ja tako cuo od nekih uzgajivaca
    Refa a da u startu pariš satineta X frižulinka..........Razmisli malo!!!!!!! Pozdrav.

refa95

Postaj by refa95 on pon 15 oľu - 23:34

pa da to nisam mni mislio odmah bi dobio zenke satinetke a muzijake nosioce satinetajeli tako ispravi me ako se varam

Gost
    Gost

Postaj by Gost on uto 30 oľu - 12:36

Čisto da nešto napišem.
    Žutarica(Serinus serinus)ili frizulin
    porodica:zebe(Fringilidae)
    Životni prostor:vrtovi parkovi,groblja,drvoredi,vinogradi.
    Njena obilježja:vrlo malena;grlo,prsa i trtica žuti,sa smećkastim prugama.
    Prehrana:sjeme i vršci biljaka.
    Pjesmu svi znate,meni osobno najdraža.
    Gnježdenje:2 puta(IV-VII),u sitno gnijezdo na drveću nese 3 do 4 jaja bjelkasta ili plavkastobijela jaja s crvenkastim točkama,mrljama i šarama.
    Evo toliko od mene pozdrav Very Happy cheers Very Happy

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Postaj by lord189 on ned 26 vel - 20:05

jedan par pripremljen pa ćemo vidit Smile

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on ned 26 vel - 20:28

Pune tri godine kako bastardiram sa frzelinom x kanarinka i nemam nikakvih problema i sa plodnim bastardima. Dobio sam i drugu generaciju ali nikako da dobijem ženki bastard.
    I da bi dobio neznam oče li biti plodna od predviđenih 10% po teorii kako piše.
    Zato najbolje je početi sa satne kanarinac x frzelin ženka pa kako ti bog da sreču.
    Ja sam digo ruke i ove godine prodajem sve bastarde od frzelina i otkazujem se od ovog obida.
    Tko zna šta je krajni epilog nek kaže, samo znam da bastardi frzelina u njihovoj pjesmi prihvataju pjev kanarinca, štiglice i sve ostalo šta čuju, međutim domonira njihov frzelinski pjev.

komiza

Broj postova : 955
    Registration date : 20.06.2009

Postaj by komiza on ned 26 vel - 22:32

Ima li koji klip sa pismom od takvog baštarda ?

Dule

Broj postova : 340
    Registration date : 24.03.2009

Postaj by Dule on pon 27 vel - 0:07

bocka je napisao/la:Pune tri godine kako bastardiram sa frzelinom x kanarinka i nemam nikakvih problema i sa plodnim bastardima. Dobio sam i drugu generaciju ali nikako da dobijem ženki bastard.
    I da bi dobio neznam oče li biti plodna od predviđenih 10% po teorii kako piše.
    Zato najbolje je početi sa satne kanarinac x frzelin ženka pa kako ti bog da sreču.
    Ja sam digo ruke i ove godine prodajem sve bastarde od frzelina i otkazujem se od ovog obida.
    Tko zna šta je krajni epilog nek kaže, samo znam da bastardi frzelina u njihovoj pjesmi prihvataju pjev kanarinca, štiglice i sve ostalo šta čuju, međutim domonira njihov frzelinski pjev.
    Ja sam si ostavio tri mužjaka i tri ženke R1 generacije pa ću ove godine pogledat šta je plodno i onda ću sledeće sezone ako bude šta plodno sa ženske strane poć prema frzelinu. ja sam to prošao prije 10 godna i imao plodne ženke koje sam razdavao okolo jer nisam htio pariti u srodnoj krvi .Inače ova tri bastarda kao što je bokca naveo imaju gardelinsku pjesmu .postavit ću ih na youtube pa će te vidjeti.

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Postaj by lord189 on pon 27 vel - 0:15

ma ja san stavija frzelina sa zelenom kanarinkom,daljnja plodnost tih baštardi me ne zanima samo ću te mlade ptice podvrgnuti mom načinju učenja čisto i kako će one ZADRŽAT

bocka

Postaj by bocka on čet 29 oľu - 20:32

komiža je napisao/la:Ima li koji klip sa pismom od takvog baštarda ?

Evo danas sam iz prve savladao windows movie maker i napravio sam ovaj klip od bastarda frzelina.
    U poslednoj turi 2011 dobio sam jednu ženku bastarda pa ako Bog da da je plodna biče još bastarda od bastarda Very Happy

Pozdrav Bocka

echeberija

Broj postova : 209
    Registration date : 07.06.2009

Postaj by echeberija on čet 29 oľu - 23:43

Bocka cuo sam neke zvukove u pozadini na pocetku klipa, pa da te pitam koje su to ptice koje pricaju Leskovacki u pozadini , ili jedna ptica Smile.

bocka

Postaj by bocka on pet 30 oľu - 13:49

Very Happy Laughing

echeberija

Postaj by echeberija on pet 30 oľu - 21:01

Moze li malo konkretniji odgovor, ako ne u etar onda na pm, iskreno me zanima?

bocka

Postaj by bocka on pet 30 oľu - 23:00

echeberija je napisao/la:Bocka cuo sam neke zvukove u pozadini na pocetku klipa, pa da te pitam koje su to ptice koje pricaju Leskovacki u pozadini , ili jedna ptica Smile.

Ja mislim da se šališ, kako može ptice da pričaju Leskovački ?
    Kamera snima ono šta se vidi i čuje, kamera ima zumirajuči mikrofon i dominira zvuk koju pticu snimaš.

Ako si ozbiljan onda postavi konkretno pitanje.

Pozz.

echeberija

Postaj by echeberija on sub 31 oľu - 0:28

Cuju se zvukovi u pozadini tj javljanja stiglica koje ima u nasoj leskovackoj pesmi tzv Kostinoj, mozda ne znate ali cuju se od 0:13 pa do kraja tog reza. 2 ili 3 javljanja. Eto mozda niste ni znali, zbog toga sam rekao da neko "prica" leskovacki Very Happy.
    pozdrav

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 23:24

Sada je: ned 4 pro - 23:24.