Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Mostarski (ostali) uzgajivači kanarinaca

Share

olanik

Broj postova : 76
    Registration date : 15.12.2009

Mostarski (ostali) uzgajivači kanarinaca

Postaj by olanik on uto 15 pro - 23:46

Evo ovdje sam slučajno naišao na ovaj odlični forum.
    Naime imam zasad dva kanarinca jedan je cubasti a drugi je zuto-smeđkast i želim također postati uzgajivač za sebe,ne za takmičenja i natjecanja,pa me zanima pošto sam vidio da ima nekih iz Mostara da se jave i da mi kažu ima li neka udruga za kanarince u Mostaru i Hercegovini.Čuo sam za Udruženje Stari most ali sve je u nekoj magli pa bih želio da se malo više angažiramo i unaprijedimo "klub kanaričanstva".Osim toga pozivam sve one da se pridruže s juga Hrvatske i cijele BIH koji smo zemljopisno blizu u u neko udruženje za promicanje razvoja i uzgoja kanarinaca.Ovi moji Mostarci a i Zadrani,Splićani,Dubrovčani,Sarajlije,
    Zeničani zanima me prodaje li tko ili poklanja kanarince i s čime bih trebao krenuti u uzgajivačkoj djelatnosti.Inače prije mjesec dana bio je i sajam kanarainaca u Domu Armije u Mostaru za koji sam prekasno saznao,što se običaj za Mostar Mad a također jedan mi reče iz srajeva da će sad u Skenderiji biti sajam između ostalog i kanarinaca oko 18.12.?

vansal

Broj postova : 120
    Registration date : 04.08.2008

Re: Mostarski (ostali) uzgajivači kanarinaca

Postaj by vansal on sri 16 pro - 14:43

Pozdrav,
    Da ti razbistrim malo pošto ti je u magli.
    Udruženje za uzgoj i zaštitu ptica i sitnih životinja «Stari most» osnovano je 1974. godine. Bilo je jedino udruženje ovakve vrste na području Hercegovine. Udruženje je radilo sve do početka ratnih sukoba u BiH.
    Ubrzo nakon ratnih sukoba rad Društva je obnovljen 30.11.1997. godine u novim prostorijama, u ulici Maršala Tita, 152.
    Udruženje danas broji 60 aktivnih članova koji dolaze sa područja cijele Hercegovine (Mostar, Trebinje, Buna, Čapljina, Neum, Rotimlja, Grude, Široki Brijeg, a 5 članova je iz Crne Gore).
    Rezultate naših članova možeš pogledati u katalozima izložbi u BiH i Hrvatskoj.
    Nadam se da ti je sada slika malo bistrija.
    Lijep pozdrav

olanik

Postaj by olanik on sri 16 pro - 15:04

Hvala puno Vansal,stvarno o tome se malo piše tako da to zna samo uski krug ljudi.
    Ima li tjedno mjesečno neki skup u prostorijama kluba,ima li članarina,upisnina?
    Vidio sam kod stadiona Ptičari Mostar pa me t5o malo zbunilo ali zatvorena nema nikoga unutra?

vansal

Broj postova : 120
    Registration date : 04.08.2008

Postaj by vansal on sri 16 pro - 15:15

Uvijek možeš doći u društvo i uvijek ima neko od ptičara jer tu se skupljamo na kafu.
    Sastanci pravi, predsjedništva ili udruženja su po potrebi.
    Članarina je 20 KM.
    Udruženje Ptičari što si vidio kod stadiona je ugašeno i čalanovi su prešli u udruženje Stari Most.

Branimir

Broj postova : 1968
    Registration date : 12.06.2008

Postaj by Branimir on čet 17 pro - 14:52

Nisam mostarac ali ti mogu preporučiti da je za početak najbolje postupiti kako ti je kolega rekao, dakle pravo u društvo i učlaniš se, posjetiš koju izložbu pogledaš što ljudi uzgajaju, vidiš što ti se sviđa i onda se orijentiraš na to u uzgoju, normalno uz uvijet da nabaviš dobro matično jato te tako odmah kreneš dobro i kvalitetno! Sretno!

sestoperac

Broj postova : 896
    Registration date : 07.11.2008

Postaj by sestoperac on čet 17 pro - 20:35

vansal je napisao/la:Udruženje danas broji 60 aktivnih članova koji dolaze sa područja cijele Hercegovine (Mostar, Trebinje, Buna, Čapljina, Neum, Rotimlja, Grude, Široki Brijeg, a 5 članova je iz Crne Gore).

Olanik,

jedan od ove petorice iz CG ce ti pokloniti kanarinca, pod uslovom da nadjes nekog ko ce doci za njega. Jel' posteno ?

olanik

Postaj by olanik on čet 17 pro - 21:52

Ma nije problem ni kupit u razumnim cijenama samo da više ne kupujem kanarince kao Dinamova pojačanja (Papandopulos,Cufre...) Exclamation
    koji traju jednu sezonu,odnosno koje uvale uzgajivači koje
    im više ne trebaju pa daj onome tko ne zna.

kreso

Broj postova : 1804
    Registration date : 24.11.2008

Postaj by kreso on čet 17 pro - 23:46

hehehehe ovo si dobro podvuka

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on pet 18 pro - 5:41

olanik je napisao/la:Ma nije problem ni kupit u razumnim cijenama samo da više ne kupujem kanarince kao Dinamova pojačanja (Papandopulos,Cufre...) Exclamation
    koji traju jednu sezonu,odnosno koje uvale uzgajivači koje
    im više ne trebaju pa daj onome tko ne zna.

zato ne kupuj ptice koje nisu od tekuće godine,uostalom imaš prsten pa čitaj.

olanik

Postaj by olanik on pet 18 pro - 10:30

Imam prsten i na njemu piše 2009?
    Ćubasti ali ne pjeva,a čovjek me uvjeravao da pjeva fantastično,ne znam ili ne radim nešto dobro ili je neki drugi faktor,dobiva žitarice hranu svaki dan također i vodu,jabuku naranču svako drugi dan ubacim kadu,pijesak sitni neretvanski na pod,čistim mu redovito,ne znam.

Drugi žuti-smeđi je 2007.godina vido sam i on je pjevao i sad ponekad malo zapjeva ali je ispod prosjeka,tako da ne znam šta bih,ili ću ih mijenjati ili nešto raditi jer kad budem uzimao kontigent ne znam što ću s ovima i jesu li dobri za parenje,jer ako ne pjevaju i nemaju čiste boje bojim da se da križanjem ništa dobiti neću,odnosno da će biti gore.

Svakako će mi morati netko doći i ispostaviti trenutnu dijagnozu,što da radim.

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on pet 18 pro - 12:51

olanik je napisao/la:Imam prsten i na njemu piše 2009?
    Ćubasti ali ne pjeva,a čovjek me uvjeravao da pjeva fantastično,ne znam ili ne radim nešto dobro ili je neki drugi faktor,dobiva žitarice hranu svaki dan također i vodu,jabuku naranču svako drugi dan ubacim kadu,pijesak sitni neretvanski na pod,čistim mu redovito,ne znam.

Drugi žuti-smeđi je 2007.godina vido sam i on je pjevao i sad ponekad malo zapjeva ali je ispod prosjeka,tako da ne znam šta bih,ili ću ih mijenjati ili nešto raditi jer kad budem uzimao kontigent ne znam što ću s ovima i jesu li dobri za parenje,jer ako ne pjevaju i nemaju čiste boje bojim da se da križanjem ništa dobiti neću,odnosno da će biti gore.

Svakako će mi morati netko doći i ispostaviti trenutnu dijagnozu,što da radim.

slikaj ih pa čemo vidit kakvi su i jel se isplati raditi s njima.

olanik

Postaj by olanik on pet 18 pro - 19:21

olanik

Postaj by olanik on pet 18 pro - 19:22

to je to.

Zadnja promjena: olanik; pet 18 pro - 19:40; ukupno mijenjano 1 put.

olanik

Postaj by olanik on pet 18 pro - 19:29

malinois

Broj postova : 1594
    Registration date : 19.03.2009

Postaj by malinois on pet 18 pro - 20:03

Prva ptica mi slici na fife ili bordera.Iskreno ne vidim nikakvu cubu.
    Druga ptica je klasican melanin zuti crna serija(zeleni kanarinac).
    Ako se ne varam onda je to to.
    Sta se kanarinaca tice sve se moze pariti sa svim ALI ako nesto zelis uzgajat u standardu onda ovo nikako ne moze biti par.
    Isto bi bilo kao kad bi pario pudlicu sa terijerom a zelio bi psa pticara. Very Happy

olanik

Postaj by olanik on pet 18 pro - 20:58

Hvala puno malinois.
    Ne znam opet ponavljam kad sam prije 7 dana kupovao zelenog,reče mi uzgajivač da je to ćubasti VRHUNSKI pjevač,ja sam mislio da jest, on je 09.
    Sta bih trebao sad po tebi ova dva dati nekom a onda krenuti kao što je zvrcko rekao sa žutim intezivnim mužjakom i neintezivnom ženkom?

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on pet 18 pro - 21:00

olanik je napisao/la:Hvala puno malinois.
    Ne znam opet ponavljam kad sam prije 7 dana kupovao zelenog,reče mi uzgajivač da je to ćubasti VRHUNSKI pjevač,ja sam mislio da jest, on je 09.
    Sta bih trebao sad po tebi ova dva dati nekom a onda krenuti kao što je zvrcko rekao sa žutim intezivnim mužjakom i neintezivnom ženkom?

ako je zeleni mužijak uzmi zelenu intezivnu jer je on neintezivan,

sgobin

Broj postova : 361
    Registration date : 02.10.2009

Postaj by sgobin on pet 18 pro - 23:00

Olanik ako se odlučiš za klasične melanin žute moj savjet ti je da svakako u Mostaru trebaš kontaktirati Drenu.
    Ne znam da li još ima koju pticu na prodaju ali on ima vrhunske ptice.Pogledaj katalog od prošle i ove godine.Imao sam priliku ove dvije godine stažirati na izložbi u Mostaru i upoznati vrhunske uzgajivače i ljude.Pozdrav svim Mostarcima lol!

olanik

Postaj by olanik on sub 19 pro - 10:18

A tičaru ako ovaj ne pjeva i kad bi tu ženku s njim spojio opet bih dobio nepjevača jesam li u pravu jer su iz reda kanarinaca boje a ne glasa?

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on sub 19 pro - 12:43

olanik je napisao/la:A tičaru ako ovaj ne pjeva i kad bi tu ženku s njim spojio opet bih dobio nepjevača jesam li u pravu jer su iz reda kanarinaca boje a ne glasa?

i kanarinci boje pjevaju,meni svaki dan uši pucaju tako da ne misliš da su kanarinci boje njemi.i oni pjevaju ko ludi samo kod kanarinaca pjesme se traži da pjevaju određene ture.

malinois

Broj postova : 1594
    Registration date : 19.03.2009

Postaj by malinois on sub 19 pro - 18:03

olanik je napisao/la:Hvala puno malinois.
    Posalji mi na privatnu poruku koji je to uzgaivac ,naravno ako zelis Very Happy
    Svaki kanarinac je pjevac .Cubasti kanarinac da bi bio cubast mora imati cubu Very Happy .
    Salu na stranu.Ti prvo moras rascistiti sta zelis.
    kanarinci pjeva
    kanarinci boje
    kanarinci stasa
    Na ovom forumu imas dosta materijala o sve tri klase ptica.Pazljivo precitaj forum pa odluci sta ti se dopada.
    Kad doneses odluku slobodno se javi ljudima sa foruma rado ce ti pomoci.

pippo

Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

Postaj by pippo on sub 10 tra - 2:02

slobodno, biras sta zelis poslie ti si pticarrrrrr cat cat cat lol!

olanik

Postaj by olanik on pon 12 tra - 13:15

pippo je napisao/la:slobodno, biras sta zelis poslie ti si pticarrrrrr cat cat cat lol!

Tako je grande pippo,vidim po komentarima i priči da si veliki meštar u ptičarstvu.
    Ovim putem zahvaljujem se svim članovima foruma koji su mi iskazali želju za pomoći prije svega malinois-u,branimirf,plafonko,tičar,zvrcko sen,sgobinu i ostalim koje ovdje nisam spomenuo te neforumašima Dreni i gosparu Miralemu Čiliću koji ste mi svi zajedno savjetima pomogli da dobijem u prvoj turi zasad 3 mala tića koji su se izlegli, a koje li slučajnosti na Uskrs 04.04.

Poruka svim budućim uzgajivačima i onima koji će po prvi put čitati post u potrazi za znanjima, da ptičarstvo kao i sve druge stvari u životu treba shvatati PRIRODNO,jer ptičarstvo ima dosta slučajnosti i istih navika kao naš svakidasnji život.

Zdravi mi i živi bili,lijepi pozdrav svima. Very Happy Very Happy

pippo

Broj postova : 362
    Registration date : 01.09.2009

Postaj by pippo on pon 12 tra - 20:17

drago mi je olanik da si usao kao pticar, dobrodosao
    u velikoj famili od pticari.
    cestitammmmmmm.
    ps; nema ptice bez macke. cat cat cat lol!

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on pon 12 tra - 20:22

pippo je napisao/la:drago mi je olanik da si usao kao pticar, dobrodosao
    u velikoj famili od pticari.
    cestitammmmmmm.
    ps; nema ptice bez macke. cat cat cat lol!

istina pipo ja imam jato ptica i 4 ,svi se dobro slažemo.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 6:59

Sada je: čet 8 pro - 6:59.