Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

K: Kanarinci Mostar

Share

plafonko

Broj postova : 191
    Registration date : 12.03.2009

Re: K: Kanarinci Mostar

Postaj by plafonko on pet 18 pro - 13:39

vansal je napisao/la:Zvrcko je već objasnio kako i šta da ne ponavljam. A to što se ne želi poslušati iskusniji uzgajivač nije moj problem. Imate brojeve VRHUNSKIH uzgajivača u Mostaru a vi opet kupujete po kojekakvim Sjemenarnama.

ptice nisu izlezene u sjemenarnoj niti su od nekog lokalnog amaterskog uzgajivaca, ptice sam donio u sjemenarnu da se prodaju jer nemam mjesta u kuci niti zelim kvariti pjev mjesanaca koji jos uce !!!

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on pet 18 pro - 16:13

neću da se mješam ali nemoj se ljutit vrlo je bitno da je

mužjak ----intezivan
    ženka --- neintezivna

olajnik ponudila ti se pomoć ali ti si ko svaki početnik nestrpljiv i neslušaš....to je problem svih početnika , pošto ne slušaš ja osobno nemam ni volje ni vremena ispravljat krive drine ..napisao sam ti osnove ostalo je tvoja volja koju bi trebali poštovat

olanik

Broj postova : 76
    Registration date : 15.12.2009

Postaj by olanik on pet 18 pro - 16:57

Zvrcko ja se svima zahvaljujem na pomoći.
    Nisam nestrpljiv a želim sve čuti i od svakoga savjet dobiti,želim znanje o uzgoju kanarinaca.Hvala i na ovoj informaciji o vezi između mužjaka i ženke.
    Ja i jesam naveo svoje probleme da mi vi pošteni i dobri poznavatelji svijeta kanarinaca dajete savjete da ne bih fulao kao što mi se sada događa.Ne znam zbog čega ne slušam savjete jer sve dobro proanalziriram što se ovdje kaže tako da dobivam sve više informacija.
    Hvala tebi i ostalim koji dajete savjete jer učite one koji žele ponešto znati iz ovog dijela faune.

žalacST

Broj postova : 263
    Registration date : 20.09.2008

Postaj by žalacST on pet 18 pro - 17:37

olanik...niste zapamtili prvo pravilo koje je Zvrcko napisa....NE KUPUJTE tiće po trgovinama...nego direktno od uzgajivača..i ubudće čitajte malo pažljivije..

olanik

Postaj by olanik on pet 18 pro - 19:27

Žalac ja ne kupujem i nisam nikad kupovao po trgovinama
    oba puta sam uzimao u "uzgajivača"

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Postaj by zvrcko sen on sub 19 pro - 2:26

olanik je napisao/la:Žalac ja ne kupujem i nisam nikad kupovao po trgovinama

koji su to "uzgajivači" daj budi konkretan nemoj nas vriđat ...daj ih imenuj šarenu pticu ti uvali ona zelena kako tako ....da im ja rećem a vrlo brzo ću put mostara....
    lijepo samti rekao da se javiš vansalu i da će ti čovjek izaći ususret.....

skupi tice i odnesi ih tim uzgajivačima ,,,,,da ti vrate pare ja ču ti donjet par žutih lipokroma za iste pare .....da ih ja uzgajam poklonio bi ti ali i ja ću ih kupiti s time da razliku u cijeni ču ja platit.
    znači imaš pp daj mi telefon da ti javim kad sam u mostaru .... i to što hitnije jer možda sam sutra već budem nagovorija ženu da idemo u mostar

dr.nenad86

Broj postova : 756
    Registration date : 22.04.2009

Postaj by dr.nenad86 on sub 19 pro - 2:32

zvrcko sen je napisao/la:
    olanik je napisao/la:Žalac ja ne kupujem i nisam nikad kupovao po trgovinama

koji su to "uzgajivači" daj budi konkretan nemoj nas vriđat ...daj ih imenuj šarenu pticu ti uvali ona zelena kako tako ....da im ja rećem a vrlo brzo ću put mostara....
    lijepo samti rekao da se javiš vansalu i da će ti čovjek izaći ususret.....

skupi tice i odnesi ih tim uzgajivačima ,,,,,da ti vrate pare ja ču ti donjet par žutih lipokroma za iste pare .....da ih ja uzgajam poklonio bi ti ali i ja ću ih kupiti s time da razliku u cijeni ču ja platit.
    znači imaš pp daj mi telefon da ti javim kad sam u mostaru .... i to što hitnije jer možda sam sutra već budem nagovorija ženu da idemo u mostar

E to je pravi pticar, svaka cast zvrcko sen, ovoga retko ima danas da neki strariji kolega pocetnicima izdje u susret obicno su to podvale i namestanja ali ima sve vise dobrih i postenih pticara.....

Pozdrav king

olanik

Postaj by olanik on sub 19 pro - 10:28

Zvrcko javio sam se se vansalu dao mu informacije da me učlani u udruženje ptičara,
    to sam uradio,momak kad nađe slobodnog vremena javit će se i dati mi iskaznicu da odem do udruženja.
    Inače želim i udruženje pomoći na načine u kojima imam mogućnosti a to je da više promoviram to društvo,vrijedne uzagjivače i da potičem mlade i stare na uzgoj,one koji žele.Dalje pitam sam ovog momka iz Sarajeva zna li Amira iz Bara sa Sarajeva jer mi je on prodao kanarinca,da vidim zna li ga netko.Zvao bih ga, ali moram ponovo naći broj negdje sam ga zagubio.
    Drugog sam dobio na "poklon" od jednog mostarskog uzgajivača,kolege,kojeg ne želim prozivati jer je "poklon".Vratiti ptice ne mogu jedino još moram razmisliti nekome ih dati ili zamjeniti a pustiti ih ne mogu jer se zna šta bi se odgodilo.

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on sub 19 pro - 12:42

olanik je napisao/la:Zvrcko javio sam se se vansalu dao mu informacije da me učlani u udruženje ptičara,
    to sam uradio,momak kad nađe slobodnog vremena javit će se i dati mi iskaznicu da odem do udruženja.
    Inače želim i udruženje pomoći na načine u kojima imam mogućnosti a to je da više promoviram to društvo,vrijedne uzagjivače i da potičem mlade i stare na uzgoj,one koji žele.Dalje pitam sam ovog momka iz Sarajeva zna li Amira iz Bara sa Sarajeva jer mi je on prodao kanarinca,da vidim zna li ga netko.Zvao bih ga, ali moram ponovo naći broj negdje sam ga zagubio.
    Drugog sam dobio na "poklon" od jednog mostarskog uzgajivača,kolege,kojeg ne želim prozivati jer je "poklon".Vratiti ptice ne mogu jedino još moram razmisliti nekome ih dati ili zamjeniti a pustiti ih ne mogu jer se zna šta bi se odgodilo.

zeleni kanarinac nije loš ali to drugo je neki mix.

olanik

Postaj by olanik on sub 19 pro - 13:24

Ovaj zeleni kao da vas je čuo pjeva od jutros malo,ali nije pjevanje više kao "cvilenje".
    Ne znam meni se osobno dopada lipokrom bcrveni mozaik,i lipokrom bijeli intezivni i neintezivni.
    Nije loš ni lipoktrom žuti intezivni kao i crveni,samo ako daju neke glasovne mogućnosti.

Siskin

Broj postova : 437
    Registration date : 29.10.2009

Postaj by Siskin on sub 19 pro - 20:45

Da niste malo promašili podforum?

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on sub 19 pro - 21:56

olanik je napisao/la:Ovaj zeleni kao da vas je čuo pjeva od jutros malo,ali nije pjevanje više kao "cvilenje".
    Ne znam meni se osobno dopada lipokrom bcrveni mozaik,i lipokrom bijeli intezivni i neintezivni.
    Nije loš ni lipoktrom žuti intezivni kao i crveni,samo ako daju neke glasovne mogućnosti.

bijeli nisu intezivni i neintezivni nego recesivni i dominantni ali nečemo o tome rečeno ti je da svi pjevaju.

žalacST

Broj postova : 263
    Registration date : 20.09.2008

Postaj by žalacST on ned 20 pro - 17:26

olanik je napisao/la:Nije loš ni lipoktrom žuti intezivni kao i crveni,samo ako daju neke glasovne mogućnosti.

kanarinac pijesme je jedno..a kanrarinac boje je ovo šta ti navodiš..i on također pjeva al niti približno kao roler ili malino...tako da ne očekuj čuda...

P.s.- neznam zašto si se našao uvrijeđen na moj gore natpis da nekupuješ svugdje tiće nego na provjerenima mjestima...i još jedna stvar koju ti je već netko savjetova...nabavi za početak neke jednostavne za uzgoje..recimo lipokrom žute ili bijele i godinu...dvi radi s tim...da vidiš kako ti ide...i kakve malde dobivaš...ja ću ti odma reć iskreno kad sam počeja..isto sam se prvu godinu zaletija..sluša san 10 ljudi..i šta san dobija..ima san svašta...a ubiti nisan ima ništa...ajde polako i slušaj pametnije

malinois

Broj postova : 1594
    Registration date : 19.03.2009

Postaj by malinois on ned 20 pro - 17:56

Zasto mislite da su lipokrom bjeli ili lipokrom zuti jednostavniji za uzgoj od ostalih kanarinaca?

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on ned 20 pro - 18:07

malinois je napisao/la:Zasto mislite da su lipokrom bjeli ili lipokrom zuti jednostavniji za uzgoj od ostalih kanarinaca?

to sam i ja htio pitati,pogotovo bijeli recesivni.

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on ned 20 pro - 19:01

ticar je napisao/la:
    malinois je napisao/la:Zasto mislite da su lipokrom bjeli ili lipokrom zuti jednostavniji za uzgoj od ostalih kanarinaca?

i ja sam to htio pitati Very Happy ali ste me obojica pretekli cheers

seadriver
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 919
    Registration date : 14.06.2008

Postaj by seadriver on ned 20 pro - 20:56

Dean je napisao/la:
    ticar je napisao/la:

i ja sam to htio pitati Very Happy ali ste me obojica pretekli cheers

vjerojatno se mislilo na to kako ih nema potrebe karotinirati

Merlo

Broj postova : 426
    Registration date : 22.08.2008

Postaj by Merlo on ned 20 pro - 22:18

Moj savjet ti je da pocmes sa ticama koje volis .Ja sam poceo sa Bakrenim (crno-crveni) kanarinci i satine crvenim mozaicima.Razlika nebo-zemlja ali se nisam pokaja vec je izazov posta jos veci.

olanik

Postaj by olanik on ned 20 pro - 22:23

Ponovo pnavljam žalac nisam nikad uvrijeđen,ne znam zašto svi to mislite?
    Želim samo saznati šta mi je najbolje i s čime krenuti?
    Evo sad vas je pet u nedoumici,meni su osobno najljepši lipokrom crveni mozaik daleko najljepši ali mi je par ovdje ljudi reklo da ih je najteže dobit i da to mogu samo vrhunski masjtori,u redu okanit ću se sad toga ako ih je teško dobiti?
    Onda sam sad želio žute lipokrim intezivne/neintezivne pariti ili žute lipokrim i bijele recesivne ali ispade da je i to nije lako po odgovorima deana,tičara i malinoisa i ne nalazim se uvrijeđen ako ljudi tako misle,ali evo opet želio bih preporuku iz ovih gornjih mojih smjernica.

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on pon 21 pro - 5:52

olanik je napisao/la:Ponovo pnavljam žalac nisam nikad uvrijeđen,ne znam zašto svi to mislite?
    Želim samo saznati šta mi je najbolje i s čime krenuti?
    Evo sad vas je pet u nedoumici,meni su osobno najljepši lipokrom crveni mozaik daleko najljepši ali mi je par ovdje ljudi reklo da ih je najteže dobit i da to mogu samo vrhunski masjtori,u redu okanit ću se sad toga ako ih je teško dobiti?
    Onda sam sad želio žute lipokrim intezivne/neintezivne pariti ili žute lipokrim i bijele recesivne ali ispade da je i to nije lako po odgovorima deana,tičara i malinoisa i ne nalazim se uvrijeđen ako ljudi tako misle,ali evo opet želio bih preporuku iz ovih gornjih mojih smjernica.

tebi za početak treba reći da se pare intezivni sa neintezivnima a kod parenje recesivno i recesivno treba imati dobro oko,isto vrijedi i za parenje intezivno intezivno,a to vrijedi i skoro za sve ptice pa i kod crvenih mozaika,ne razumijem zašto bi bilo teško dobiti crvene mozaike,kupi i pari ili nek ti netko spoji parove,

olanik

Postaj by olanik on pon 21 pro - 10:23

Ne znam zašto bi bilo teško, zvrcko tako veli a ja opet ovdje slušam savjete?
    Ne znam ni kako se dobivaju vjerovatno parenjem bijelog recesivnog i lipokrom crvenog intezivnog a možda ne?
    To što kažeš da treba uočit nadam se da će mi netko u udruzi objasniti "na primjeru" kako uočiti razlike i kako pariti razne vrste i razne "boje" te što se križanjem dobiva,ovako mogu samo nagađati barem ja tako mislim?

vansal

Broj postova : 120
    Registration date : 04.08.2008

Postaj by vansal on pon 21 pro - 11:23

Evo slike stalaže koja je na prodaju:

Plastificirane prednjice, svaki sprat se može pregraditi na tri zasebna kafeza.
    Na točkovima za lakše pomjeranje.

dzemal_sa

Broj postova : 204
    Registration date : 17.12.2009

Postaj by dzemal_sa on pon 21 pro - 11:54

Koja je ovo dimenzija i koliko kosta...?

Dean

Broj postova : 1847
    Registration date : 19.08.2008

Postaj by Dean on pon 21 pro - 13:04

kod svake vrste kanarinaca je jednako teško dobiti pravu pticu, zato sam se malo uzjogunio kad se kao "lagane" vrste spominju lipokrom žuti, ili bijeli recesivni..ništa ih nije lakše uzgajati nego npr. smedje ili crne ptice...po meni ti je najbolje da za početak uzmeš šta ti se svidja, istina je da su mozaik crveni lipokromci malo teži za selekciju i odabir parova, ali pretpostavljam da pošto si početnik ne pikiraš baš da konkuriraš za svjetsko prvenstvo...tako da samo bez opterečenja, uzmi šta ti se svidja i kreni, polako češ steknuti nekakva iskustva u uzgoju i neke stvari če ti se same posložiti, pa niko se nije rodio da sve zna, pomalo, ima vremena uživaj u uzgoju...bitnije je da nabaviš zdrave i jake ptice a za vrstu je za sada manje bitno.

brabus

Broj postova : 327
    Registration date : 26.09.2009

Postaj by brabus on pon 21 pro - 13:56

i mene isto zanima dimenzija svakog kaveza posebno, cijena i koliko je staro?

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 8:02

Sada je: sub 10 pro - 8:02.