Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

skolovanje...

Share

Dax BG

Broj postova : 331
    Registration date : 15.04.2009

Re: skolovanje...

Postaj by Dax BG on sub 29 ruj - 3:16

Lenjin rece:"Uciti, uciti i samo uciti"

Da ste vise citali, vec biste imali pjevaca.

Starac_Mostarac

Broj postova : 142
    Registration date : 23.12.2010

Postaj by Starac_Mostarac on pet 5 lis - 16:27

Da se tako lako uci svi bi mi imali pjevace !! Godisšnje se u Mostaru uci preko 1000 tića što mješanaca što izleženih stiglića što uhvacenih sa svih strana i gle cuda niti jedan ne nauci 5% pjesama! Neka mi netko kaže tko je naucio osim Isme Raljevića i Cane u Mostaru da nešto pjevaju živatički pjev! Zaboravih napisati da svi imaju manje više iste cd-ove i ise tehnike ucenja pa se pitam u cemu je problem?????

Dax BG

Postaj by Dax BG on pet 5 lis - 17:25

Niste naucili gradivo.

Dax BG

Postaj by Dax BG on pet 5 lis - 17:27

Isma i Cana jos uce sa zivim uciteljima mali broj ptica, a ne na CD. Uticaj sredine je najbitniji faktor, a ptica sa naucenim pjevom ne moze uciti druge zadatoj pjesmi dok je ona ne ustali. To se desava tek posle trece zamene perja. Toliko.

Sokoly

Broj postova : 31
    Registration date : 21.08.2012

Postaj by Sokoly on pet 5 lis - 21:44

Dax BG je napisao/la:Isma i Cana jos uce sa zivim uciteljima mali broj ptica, a ne na CD. Uticaj sredine je najbitniji faktor, a ptica sa naucenim pjevom ne moze uciti druge zadatoj pjesmi dok je ona ne ustali. To se desava tek posle trece zamene perja. Toliko.

Ja bih reko nakon dve godine, al fakat je da nakon druge trece godine je ptica sve bolja.

Starac_Mostarac

Postaj by Starac_Mostarac on pet 5 lis - 23:40

Neznam so ste se spominjete Ismu i Canu kad je napisano da oni nešto i nauce!!!!! A to sto oni uce iz kljuna pa ko vam brani da i vi svoje tice ucite na isti nacin, pa ce te vidjeti da ni iz kljuna nece da nauce ako nema genetskog koda ta ptica...

Dax BG

Postaj by Dax BG on sub 6 lis - 13:30

Starac_Mostarac je napisao/la:Da se tako lako uci svi bi mi imali pjevace !! Godisšnje se u Mostaru uci preko 1000 tića što mješanaca što izleženih stiglića što uhvacenih sa svih strana i gle cuda niti jedan ne nauci 5% pjesama! Neka mi netko kaže tko je naucio osim Isme Raljevića i Cane u Mostaru da nešto pjevaju živatički pjev! Zaboravih napisati da svi imaju manje više iste cd-ove i ise tehnike ucenja pa se pitam u cemu je problem?????
    Postovani,
    cini mi se da ste ovo Vi napisali. Moj post je bio vezan na to zasto Oni imaju, a Vi nemate. Toliko. Hvala na razumevanju.

Dax BG

Postaj by Dax BG on sub 6 lis - 13:31

Sokoly je napisao/la:

Ja bih reko nakon dve godine, al fakat je da nakon druge trece godine je ptica sve bolja.

Treca zamena perja i jeste posle navrsene 3 godine.

Starac_Mostarac

Postaj by Starac_Mostarac on sub 6 lis - 21:28

Dax BG je napisao/la:
    Postovani,
    cini mi se da ste ovo Vi napisali. Moj post je bio vezan na to zasto Oni imaju, a Vi nemate. Toliko. Hvala na razumevanju.

To sto ste napisali znam jer kod tih ljudi dolazim jako cesto! Ucenje iz kljuna nije kljuc da bi se savladao pjev tako da okacite to macku o klin! Lakse ide to sigurnom ali bez genetike nema pravog uspijeha!

skopski maestro
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 488
    Registration date : 19.09.2011

Postaj by skopski maestro on ned 7 lis - 0:04

Starac_Mostarac je napisao/la:

Ucenje iz kljuna nije kljuc da bi se savladao pjev tako da okacite to macku o klin! Lakse ide to sigurnom ali bez genetike nema pravog uspijeha!

Potpuno ste u pravu prikane iz Mostara ...poz i za TONI MOSTAR

toni mostar

Broj postova : 182
    Registration date : 28.07.2011

Postaj by toni mostar on ned 7 lis - 6:53

pozdrav MAESTRO Very Happy

Dax BG

Postaj by Dax BG on pon 8 lis - 2:07

lol!

raskokat

Broj postova : 24
    Registration date : 08.07.2009

Postaj by raskokat on čet 1 stu - 3:40

Ja uspesno skolujem i svake godine dobijam dobre ptice,naravno sa spanskom pesmom pa vas to i ne interesuje,ali bitno je da primaju pesmu koja je garant najkomplikovanija i najteze je nauciti.Mislim da bez otvorenog stava nema ni napretka.Veliki pozdrav svim teoreticarima i ljudima koji omalovazavaju tudje uspehe,a svoje kriju kao zmija noge.Omalovazavanje nikada nece doci od ljudi koji su uspesni,jer znaju koliko je tesko nesto napraviti.

prava zijada

Broj postova : 3
    Registration date : 19.09.2012

Postaj by prava zijada on čet 1 stu - 15:20

Ipak mislim da je daleko najteže školovanje grdelina u Dalmaciji gdje se traži zijada.Upravo zbog zijade jer je najmanje ima i najteže se prima.Pletiva idu puno lakše a pogotovo špansko školovanje koje obiluje pletivima a neki djelovi pjesme koje oni toleriraju ili su čak i poželjni u Dalmaciji su velika greška.Ne kažem koja je tradicija bolja ili lošija ali definitivno je batuda sa zijom kakva se traži u Dalmaciji najteži segment u pjevu grdelina.

raskokat

Broj postova : 24
    Registration date : 08.07.2009

Postaj by raskokat on čet 1 stu - 17:14

Svakom svoja muka,najveca,najteza.Uvek bilo.Zato i ne zelim da nastavljam sa tim sta je teze skolovati.Ja garantujem da za dve-tri godine mogu da odskolujem stiglica sa odlicnom zijadom.

Carduel

Broj postova : 1278
    Registration date : 29.07.2009

Postaj by Carduel on čet 1 stu - 21:21

Starac_Mostarac je napisao/la:Da se tako lako uci svi bi mi imali pjevace !! Godisšnje se u Mostaru uci preko 1000 tića što mješanaca što izleženih stiglića što uhvacenih sa svih strana i gle cuda niti jedan ne nauci 5% pjesama! Neka mi netko kaže tko je naucio osim Isme Raljevića i Cane u Mostaru da nešto pjevaju živatički pjev! Zaboravih napisati da svi imaju manje više iste cd-ove i ise tehnike ucenja pa se pitam u cemu je problem?????

Pakleni je naučio štiglića prije nekoliko godina, a postotak pjesme je bliže 90% nego tih 5% navedenih. To je jedini štiglić kojeg sam uživo slušao da pjeva izvornu žvatićku pjesmu.

grk

Broj postova : 5
    Registration date : 02.11.2012

Postaj by grk on pet 2 stu - 19:24

zdravo ja sam grk interesuje me ova tema jer imam stiglice koji su skinuli mnogo divljih ptica.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 8:03

Sada je: sub 10 pro - 8:03.