Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Zivimicin - upotreba

Share

Gost
    Gost

Zivimicin - upotreba

Postaj by Gost on pon 25 sij - 18:52

Molim vas,ako bi neko bio ljubazan da mi odgovori na pitanje da li smem da dajem zivimicin zebama?
    Pitam jer pise na kesici 'Lek ne primenjivati kod drugih vrsta zivotinja,kao ni kod odraslih prezivara'.
    Primenjuje se kod brojlerskih pilica i roditeljskih jata. Jos mi nesto nije jasno, pise 'kada se lek daje u vodu za pice, svakodnevno treba praviti svez rastvor', kako da rasporedim kesicu od 20g praska na 5l vode na 5 dana,tj ne smem odjednom da rastvorim na 5l,pa da dajem iz flase na 5 dana,vec to da rasporedim - kako!? I da li treba da dajem vitamine posle tretmana sa ovim lekom,jer pise da vitaminsku komponentu leka cine kombinacija liposolubilnih vitamina (A,D3,E,K3) i vitamina B-kompleksa?
    Hvala svima!

zoran ptice pjevice

Broj postova : 662
    Registration date : 14.09.2009

Re: Zivimicin - upotreba

Postaj by zoran ptice pjevice on uto 26 sij - 0:54

Pa ako ti kesica od 20 gr ide na 5 l vode onda ti daj 4gr na litru vode. I ne moras davati vitamine jer je on vec sadrzi iste. Pozdrav

Gost
    Gost

Postaj by Gost on uto 26 sij - 4:05

Hehe,malo sam se neshvatljivo izrazio Smile Jasno je meni,sa matematicke strane, da je to 4 grama,ali sustina mog pitanja je kako doci do ta 4 grama, tj kako rasporediti pravilno taj prah, jer naravno nemam ekstra preciznu vagu Smile Da odem u zlataru i kaze 'De mi malo ovog praha rasporedi po 4 grama' sta mislite sta bi pomislili Very Happy Hvala,ovaj podatak mi je bio bitan... Pozdrav

zoran ptice pjevice

Broj postova : 662
    Registration date : 14.09.2009

Postaj by zoran ptice pjevice on uto 26 sij - 12:21

Pa ako koristis preparate od Versele-laga onda u njima imas mjericu od jednog grama. lol!

saso78

Broj postova : 771
    Registration date : 20.07.2008

Postaj by saso78 on pet 29 sij - 22:34

Jednu zlici za kafa onu malu koji daju da promesas secer u barovima je jedan gram.
    A mislim da nije velika steta sta se tice zivamicina i da je malo vise.

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 3:19

Sada je: ned 11 pro - 3:19.