Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

Share

zako

Broj postova : 332
    Registration date : 02.02.2012

Re: TAKMICENJE PIJEVA STIGLICA

Postaj by zako on pet 14 lip - 9:57

fricko11, imaš privatnu poruku. Very Happy

fricko11

Broj postova : 41
    Registration date : 10.06.2013

Postaj by fricko11 on pet 14 lip - 10:27

Gospodine Žako,ne mogu van sa sigurnošću reći jer igran boće pa skoro svaki dan sam na nekom drugom  turniru to jest mjestu! Ovisi kada me zapada igrati i u kojem mistu ali u najmanju ruku potrudit ću se da se nakako nađemo,ako ne ništa možete i bez mene doći i vidit moje tice bit će žena kući ali će te morat pričat engleski jer je ona KANAĐANKA, haha,naravno govori hrvatski ali malo slabije,neće biti problema ! Uglavnom ja van se javin imate moj broj telefona na drugoj temi (bastard ) pa ćemo nešto izkombinirat ! Potrudit ću se da nekako to izveden,volio bih vas osobno upoznat ! Pozdrav !

zako

Broj postova : 332
    Registration date : 02.02.2012

Postaj by zako on pet 14 lip - 11:00

Ja ne znam engleski, ona ne zna hrvatski, to bi bio razgovor, ajme meni................ Very Happy

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Postaj by lord189 on pet 14 lip - 12:45

Carduel je napisao/la:Lorde, ovim si samo potvrdio da si i ti jedan od njih. Znači opravdavaš i odobravaš njihove stavove. 
    Znači po tebi ispada da veliki broj uzgajivača samo gubi vrijeme na uzgoju štiglića i njihova školovanja s bastardama ili cd-ovima.Druga stvar koju ću ti reći je odgovor na tvoju drugu rečenicu: "Odgoi ga ti iz ničega i denesi ga na takmičenje...". Znači tvoj je stav da nema ničega u prirodi pa te onda pitam čemu onda skidanje mladih iz gnijezda i želanda. Ako je škart u prirodi zašto onda gubite vrijeme s tim? Ja samo znam da je lakše skinut i ulovit nego uzgojit. Jel tako!? Smile
    Treća stvar koja je propisana (na žalost to na balkanu ne vrijedi kad su štiglići u pitanju) a to je da na takmičenje idu tići s propisanim prstenom od 2,7mm. 
    Četvrta stvar kad god poželiš donesi prstenovanu svoju pticu, naravno s prijavljenim uzgojem i stavljamo ih na žicu. Tebi je lakše sad pošto možeš u BiH s osobnom a ja još čekam da mi izdaju biometrijsku putovnicu da bi mogao u EU. Eto dogovor je pao. Smile  
    Pošto si mlad toleriram ti i nastavljanje poslije zije. Smile
    Puno pozdrava
    P.S. Oprosti zaboravi te upitat po čijem ćemo se standardu takmičit? Po STP-u, glatkom STP-u, crvkutnom STP-u ili nekom drugom?

Dragi izgleda da neznaš s kin igraš Cool .. samo iz jedne stvari koju ću ti reć skužit ćeš koliko je svestran ovaj hobi, dakle cheers "CILJ NE BIRA SREDSTVO"cheers ..privedi to kako oš,kako znaš da je lakše skinuit ,uzgoit i uvatit??confused?  ,i ja uzgajam i pitam i učin na cd i žive tice ,samo neznan di ti je to PROPISANO " a to je da na takmičenje idu tići s propisanim prstenom od 2,7mm. " Razz ....haha malo si šaljiv i u ovom zadnjem pisanju o standardima vidin da si i ti izmislija neke Laughing

Carduel

Broj postova : 1278
    Registration date : 29.07.2009

Postaj by Carduel on pet 14 lip - 13:55

lord189 je napisao/la:...i ja uzgajam i pitam i učin na cd i žive tice

Svaka čast! cheers

Ajd nabaci koju sliku da pogledam. Jednostavno uživam u multimediji.

Pozzz

zhika

Broj postova : 16
    Registration date : 11.05.2013

Postaj by zhika on pet 14 lip - 14:29

Gospodine Fricko,ja ne bacam kamenja ninakoga,pa ni na vas. Ne znam kako ste zakjučili da nikada nisam igrao "loto" i da glumim nekakvu moralnu vertikalu... Kada od milijuna,kojega ste dobili na lotu,vlastitim radom,znanjem i talentom,stvorite novi milijun za mene ćete biti veliki ekonom Very Happy. Do tada ste samo sretnik. To je neka moja perspektiva kada su ptice dobivene na "lotu" u pitanju.
    Vas smeta u startu to što ste pošteni pa ste naveli porijeklo te ptice; jednostavnije bi bilo da,poput većine ptičara,tvrdte kako je ta ptica "stota" generacija u kavezu i kako nikada,ama baš nikada,niste igrali "loto". Možda bi bilo dobro i opsujete štogod ovim želandurima Very Happy.
    Lijep pozdrav!

Carduel

Postaj by Carduel on pet 14 lip - 15:12

fricko11 je napisao/la:...za to se obrati koci i ekipi iz ST-A...

Evo, Koce uzgaja i prstenuje! Da li je to preobraćenje zbog toga što nema više glatkih u prirodi ili zbog promijene moralnih stavova ne znam. U svakom slučaju pohvalno je i lijepo za vidjet. To je jedini ispravni put.

Svatko od starijih je "zamazao ruke" ali bar se može učiniti da mladi ne dolaze u to iskušenje i da imaju materijal s kojim će nastaviti raditi.

Da li se uopće isplati s nekim polemizirat o bilo čemu kad brani svoj stav da ne treba prstenovati mlade ptice. Danas kad postoji ptičarsko društvo maltene u svakom gradu, kad su članarine 100-ak kuna godišnje, kad su prstenovi svakom dostupni za naručiti. Taj prsten je osobna iskaznica ptice, dokaz o porijeklu ptice, priznanje za nečiji rad. Naravno, mladi štiglići ne smiju imati prejak melanin na nogama! Very Happy Evo za primjer jednog srpskog "ornitologa" koji demonstrira svoj uzgoj i svoju kvalitetu.

Svako profesionalno takmičenje bez obzira da li je boja, stas ili pjev jasno definira postojanje tog komadića metala na nozi. Prema tome, postavljam pitanje svima da li je Zlatna brokva, Bijeli prdac ili tako nekako, Zlatna čivija, ... i šta ti ga ja znam kakvo sve takmičenje po vama profesionalno ili amatersko takmičenje? Ako ćemo se igrat profesionalizma onda to potkrijepimo i stvarnim stanjem stvari. Bez toga, mislim da je bespredmetno dati bilo kakav komentar o nečijem radu i kvaliteti. To su sve, blago rečeno da nekoga jasno ne definiramo, igrači "lota" kao što je Zhika lijepo rekao u prethodnim postovima.

No dobro, ovo su moji moralni stavovi i svatko ima pravo da radi onako kako misli da je najbolje bez obzira da li je to ispravno ili ne. Netko će vremenom nadoći do ispravnih stavova a nekome će biti malo i cijeli život.

I na kraju još jednu stvar da kažem a to je da nisam sudac i da nikome ne sudim za njegove postupke. Samo sam htio iznijeti činjenično stanje. Svaki novi preobraćenik je dobro došao u klub i biće mi veliko zadovoljstvo osobno ga upoznati.

Fricko11:: Samo da pripomenem da nisam nikoga "uzeo na zub" nego sam svoje postove izveo iz tvog navoda želandurstva u nekom od prethodnih postova. To je mogao biti bilo tko ali kolo sreće je stalo na tvom postu. Izvini ali desilo se. Puno pozdrava. cheers

zhika

Postaj by zhika on pet 14 lip - 16:00

Carduel,apsolutno se slažem s vama. U vezi morala,natjecanja,prstenova,profesionalizma... Sve ste lijepo rekli,osim jedne stvari.
    Citiram vas: Svatko od starijih je "zamazao ruke" ali bar se može učiniti da mladi ne dolaze u to iskušenje i da imaju materijal s kojim će nastaviti raditi.
    Iz osobnog iskustva znam da "stariji" ovo ne vide ovako. Evo potkrijepit ću sa dva primjera: prvi ptičar nije mi dao da uđem u njegovo dvorište (čak se nije ni udostojao navesti razlog) da poslušam ptice (ovdje moram napomenuti da nisam nikakav cigan koji hoda po tuđim kućama,radilo se jednostavno o situaciji gdje sam se ja našao u gostima kod rodbine koja živi u susjedstvu  dotičnoga,i,naravno,kulturno sam zamolio,na što je on odgovorio ljutitim odmahivanjem glave) ,drugi radije ubije svoje forke nego da ih,ne pokloni,nego proda (što je najgore,susjedi smo i znamo se dugo).
    U redu,prvi ptičar je imao sasvim legitimno pravo ne pustiti me u vlastito dvorište,a drugi se morao voditi ekonomskim principima (ako meni proda forku,stvara konkurenciju,i to konkurenciju koja neće početi sa dna,već sa istoga nivoa na kojem je on sad). Dakle,nemam se razloga ljutiti na njih. Ali,ne mogu takve osobe nama prodike o moralu držati (da ne bude zabune,ne mislim direktno na vas,Carduel).
    Prava istina je da svatko tko počinje sa dna ne može očekivati,a sve i da očekuje ne može dobiti,nikakvu pomoć od vas iskusnijih. Klasična borba. I definitivno nije u redu od vas iskusnijih (opet ne mislim na vas) da,ako već ne možete pomoći,ismijavate,omalovažavate ili pokušavate namjerno opstruirati naše pokušaje. Makar taj pokušaj bio onaj očajnički sa baketinama Very Happy.
    Lijep pozdrav i volio bih da ne morate ispravljati krive drine Very Happy.

Carduel

Postaj by Carduel on pet 14 lip - 16:21

Forum:: I još jedna bitna stvar a to je da sami moramo poticati jedni druge na ispravnost postupaka. Bože zdravlje, dogodine u Ljubuškom organiziram takmičenje u pjesmi štiglića. Ako sam mogao organizirati državno takmičenje BiH u pjesmi malinoa 2012. godine onda mogu i u pjesmi štiglića 2014. Very Happy Naravno, pravo nastupa imaju samo prijavljeni uzgajivači FE čije su ptice prstenovane odgovarajućim prstenom. Ostali detalji će biti naknadno objavljeni. cheers

Carduel

Postaj by Carduel on pet 14 lip - 17:20

Zhika,

moram priznati da sam čekao jedan ovakav post, sad ispada da ponovno ispravljam krive Drine ali moram na ovo odgovoriti. Smile

zhika je napisao/la:U redu,prvi ptičar je imao sasvim legitimno pravo ne pustiti me u vlastito dvorište,a drugi se morao voditi ekonomskim principima (ako meni proda forku,stvara konkurenciju,i to konkurenciju koja neće početi sa dna,već sa istoga nivoa na kojem je on sad).

Ne branim nikoga! Ni sebe, ni mlade ni stare ptičare. Kao što si i sam naveo ta dva ptičara imaju potpuno pravo da se tako postave prema svakome od nas a ne samo prema tebi. Ni moja uzgajivačnica nije "javna kuća" da može svatko ulaziti u nju kad poželi. To vrijedi za susjede i za mnoge druge. Very Happy Bez uvrede, znaju se pravila ponašanja za sve. Svaki uzgajivač ima potpuno pravo da li želi nekome pokloniti ili prodati pticu. Znači to je njegovo PRAVO bez obzira sviđalo se to nama ili ne.

Sjećam se jedne prilike kada sam bio u društvu uzgajivača pa je čovjek rekao kad se počimao baviti uzgojem da je mogao kupiti samo drugorazredne ptice. Nitko ga nije ozbiljno shvaćao i bio je pogodan teren za prodaju ptica. Nešto zatim situacija se promjenula pošto je upoznao jednog ozbiljnijeg uzgajivača koji ga je nesebično uveo u taj svijet ptica. To iskustvo je bio pravi put do vrha. A svi ti koji su držali moralne prodike su ostali tamo gdje jesu, tj. na dnu. Moj ti je prijateljski savjet da se okaneš te dvojice i da kreneš ovim putem.

zhika je napisao/la:Dakle,nemam se razloga ljutiti na njih. Ali,ne mogu takve osobe nama prodike o moralu držati (da ne bude zabune,ne mislim direktno na vas,Carduel).

Pa šta misliš zašto potenciram uzgoj štiglića? Kada "ih" ostaviš po strani oni nestaju i postaju nevažni.  

zhika je napisao/la:Prava istina je da svatko tko počinje sa dna ne može očekivati,a sve i da očekuje ne može dobiti,nikakvu pomoć od vas iskusnijih. Klasična borba.

Samo ću ti reći da ovo nije istina. Ovo ti govorim iz osobnog iskustva. Ovim mi se nameće zaključak da se ne krećeš u društvu istinskih ptičara nego u krugu trgovaca.

zhika je napisao/la:I definitivno nije u redu od vas iskusnijih (opet ne mislim na vas) da,ako već ne možete pomoći,ismijavate,omalovažavate ili pokušavate namjerno opstruirati naše pokušaje. Makar taj pokušaj bio onaj očajnički sa baketinama.

Navedeni "epiteti" nisu osobine istinskog uzgajivača. Suvišan je svaki komentar o tim ljudima. Kloni ih se! Smile

Eto, par mojih drugačijih viđenja situacije o kojoj smo pisali.

Srdačan pozdrav

zhika

Postaj by zhika on pet 14 lip - 18:07

Naravno da su ta dva ptičara imala sasvim legitimna prava napraviti to što su napravili. Ne pada mi na pamet osporavati nekome njegovo pravo da radi sa svojim pticama ono što smatra da je najbolje,a kamoli nečije pravo da sam odlučuje o tome koga će primiti u vlastito dvorište,a koga ne. Kao što sam napisao gore,ja im to ne mogu zamjeriti,sve i da hoću Very Happy. Radilo se samo o iznošenju iskustava,nikako o osuđivanju.
    Zanimljivo je što ste naglas rekli ono što sam ja u sebi pomislio; radi se o trgovcima,ne o istinskim ptičarima.Još zanimljivije je to što su ta dva ptičara "krema" hercegovačkog ptičarstva (molio bih da me ne pitate za imena; bilo bi krajnje bezobrazno da ja,kao anonimac,prozivam nekoga punim imenom i prezimenom,pogotovo kada se zna da ta dvojica nisu učinila ništa vrijedno prozivanja).
    Nažalost,većina ljudi koje ja poznajem ima karakteristike koje su utjecale na formiranje mojih stavova,stavova koji su vas natjerali na reakciju. Zapravo svi,kad bolje razmislim. I ne,ne krećem se u društvu takvih (nemamo slična razmišljanja,a to mi je vrlo bitno kod odabira društva Very Happy),ali sam u doticaju sa njima. Čekam da mi se uhvati na baketinu neki normalan ptičar,ali mi loker loš Very Happy. Stalno padaju ovi trgovci Very Happy.
    Zanimljivo je i to što ja,kao Hercegovac,sve češće koristim dalmatinske izraze kada su ptice u pitanju (hvala  Bogu na forumu i na ptičarima iz Dalmacije) Very Happy.
    Lijep pozdrav.
    p.s. ispravljanje krivih drina je i moj hobi Very Happy

Carduel

Postaj by Carduel on pet 14 lip - 18:19

zhika je napisao/la:Zanimljivo je što ste naglas rekli ono što sam ja u sebi pomislio; radi se o trgovcima,ne o istinskim ptičarima.Još zanimljivije je to što su ta dva ptičara "krema" hercegovačkog ptičarstva (molio bih da me ne pitate za imena; bilo bi krajnje bezobrazno da ja,kao anonimac,prozivam nekoga punim imenom i prezimenom,pogotovo kada se zna da ta dvojica nisu učinila ništa vrijedno prozivanja).

Ne moraš pisati njihova imena, mislim da znam o komu se radi. Takvi nama mlađima ne smiju biti primjer.

Što se tiče Dalmacije, ona je ptičarski puno naprednija od Hercegovine. Učimo jedni od drugih. To ide nekako lančano: Italija - Dalmacija - Hercegovina.

zhika

Postaj by zhika on pet 14 lip - 18:54

Italija-Dalmacija-Ljubuški-Mostar Very Happy. Ne sviđa mi se ova relacija; ne volim kada je Mostar zadnji Very Happy. Ti naši ptičari su takvi i amen. Ispravljanje njihovih stavova bi bilo ultimativno ispravljanje krivih drina Very Happy.
    Samo se nadam da mislimo na istu dvojicu (ako mislimo,onda su samo dvojica takva,a ako ne mislimo  na iste,onda postoje tri ili četiri takva Very Happy).
    Dalmatincima još jedanput hvala Very Happy.

Carduel

Postaj by Carduel on pet 14 lip - 21:26

zhika je napisao/la:Italija-Dalmacija-Ljubuški-Mostar Very Happy. Ne sviđa mi se ova relacija; ne volim kada je Mostar zadnji Very Happy. Ti naši ptičari su takvi i amen. Ispravljanje njihovih stavova bi bilo ultimativno ispravljanje krivih drina Very Happy.
    Samo se nadam da mislimo na istu dvojicu (ako mislimo,onda su samo dvojica takva,a ako ne mislimo  na iste,onda postoje tri ili četiri takva Very Happy).
    Dalmatincima još jedanput hvala Very Happy.

Ma više nije ni bitno tko je gdje. Bitno je da imamo ispravne stavove i da ih primjenjujemo u praksi. Vrijeme će pokazati da li sam bio u krivu ili pravu. Ptice treba da su hobi - odmor za dušu, fina druženja a ne stvari za liječenje frustracija.

zhika

Postaj by zhika on pet 14 lip - 23:06

E Very Happy. Zadnjom rečenicom rekli ste sve. To je osnova svega. Da su ptice ljubav,a ne sredstvo...

fricko11

Postaj by fricko11 on pon 24 lip - 14:49

Pozdrav Zhika,ja tebe potpuno razumin,ali eto ispalo je to šta je ispalo,meni sada taj grdelin služi kao učitelj bastarda,nemogu ja sada glumit nekoga znalca i uzgajivača grdelina kada to nisam,provao jesan i onda mi najbolja ženka koju san ima i najdraža utekla odusta san od grdelina (uzgoja) šta ne znači da ću ih loviti,kao šta san reka sada su mi bastarde glavna zanimacija i likarija,ja nisan ništa loše mislio kada san pozva kocu sa drugog foruma ,na druženje i peku i slušanje tica,to dali je grdelin želandur ili ne nitko nije ni pita jer on misli da njemu i njegovima nema premca! volio bi kada bi se neko iz Sinja javio i potvrdio moj identitet koji je njemu (izgovor) razlog da me banira ili izbaci sa foruma!Opet ti kažem da te potpuno podržajem u pogledu lova tica,kada se čovik malo potrudi sve se može svojim uzgojom netko bolje netko lošije ,ali eto tako je b io moj početak i sada san sa batardama! Postavio bi neke slike ali neman blage veze kako? Živio ti meni !!

Tomislav

Broj postova : 122
    Registration date : 22.06.2013

pozz

Postaj by Tomislav on pon 24 lip - 15:10

Fricko kucaj u google zaslike, tamo upload slike i na forum postavi linkove od slika Wink

fricko11

Postaj by fricko11 on pon 24 lip - 17:37

Pozdravljam sve osim lažova! Ovaj post upućivan lažovu koci koji sada proziva Stipu iz Zadra,a on kukavica da ne može bit jadniji,koce ti si jedan obični prevarant i hohštapler,spominješ moje ime koje neznaš čak ni pravilno napisati,alo mi ulazimo u EU ,to je tvoja glavna fora o uzgoju grdelina a ti neznaš ni strano prezime napisat i ne zoven se valter vać Mario ,e moj koce u laži su kratke noge! Sada se navodno vadiš na yogija i njegov škart,mene ne zanima tvoje ime ni prezime da bi okačio grdelina a ti si moga onda bolje pitat moj JMBG (ako triba dat ću i to )! koce ja ne lažen niti iman dupli nick ko većina tvojih sljedbenika kojima si ispra mozak lažima i pokvarenošću! Molim moderatore da izvine na ovom postu ali morao san neka ljudi znaju ko je i šta je koce! Ne želim stvarati nikakve svađe ni provokacije ,samo san napisa ono šta je istina!!

fricko11

Postaj by fricko11 on pon 24 lip - 17:52

Gare svima sam jasan osim tebi,

najprije se PREDSTAVI da znam di idem,

dalje,grdelini su sad svima u top formi i moraju pivat 90% batude.

Batuda = pletivo + zijada ,ni više ni manje,valjda je to STP.

Obisit cemo ih uru ipo vrimena da istresu batude pa da cujemo i šta veršaju.

Jeli sad jasno.

Može i nedilja!  /    Evo ljudi ovo je koce tražio i kad je dobio šta je tražio zabio se u mišju rupu i mene proglasi lažovom !! Koji to obraz mora imat ,mislin da ga nebi 5 postolara šjolalo! Sramota !

fricko11

Postaj by fricko11 on uto 25 lip - 17:10

Živili,ne ide mi u glavu da glatka UDBA ovako slabo radi i da koci niko nije prinijo moje podatke,ajmo socratesi i mesići javite se!! Ja ne lažen,dođite na megdan,još ću van dat pune ćivare crne vune gratis!! Ja vrlo dobro pratim tvoje maslanje na drugom forumu tipa ,,ostavite se želande,, a ti i takvi ko ti ste potrsili cili balkan!!! Koce crni koce, ajmo glatki poručite koci da provjeri moje podatke pa neka onda kaže di je zapelo !! A usput i yogiju prenesite da moj mačak ima lipšu zijadu od njegove ,bar ima više pravih slova u zijadi od socratesa velikoga !! A šta više da napišen ??? Jad i bijeda, a oni udarili po Pestiju,Pesti svska čast i skidan ti kapu do poda,lipo guštaj u svojin ticama i sve najbolje ti želin u buduće!!

fricko11

Postaj by fricko11 on uto 25 lip - 17:18

Još nešto da nadodan,svaki dan san na boćama (turnirima) odgađan svaki turnir za megdan sa falšin profesorima i mudracima,ma da je 1.nagrada 100000 kuna odgađan!! Peku ti neću spremit koce ka šta san ti onda obeća jer nisi zaslužio !!

branimirf

Broj postova : 268
    Registration date : 10.02.2010

Postaj by branimirf on sri 26 lip - 17:44

bgti šta uradište od ovako lijepe teme....evo još jednom da se prisjetimo http://youtu.be/aBUoHVBYeG8

pozdrav svim prijateljima ptičarima:cheers:cheerscheers

aurora2000

Broj postova : 22
    Registration date : 09.03.2010

Postaj by aurora2000 on sri 26 lip - 19:11

...pozz Branimirf vidin stavija si link na Zlatnu civju..pretpostavljan da si i bija tamo...na 13:45 ljudi komentiraju ticu koja nije dobila jer nije zapivala u datom vrimenu ali po njihovim komentarima to je bija tada najbolji tic...cujen pocetak Skavolinske batude ako me uho ne vara...ciji je tic i ako moze 2-3 rici o njemu..??

aurora2000

Broj postova : 22
    Registration date : 09.03.2010

Postaj by aurora2000 on sri 26 lip - 19:16

...Branimirf imas pm

branimirf

Broj postova : 268
    Registration date : 10.02.2010

Postaj by branimirf on čet 27 lip - 11:04

nisam bio na ovom forumu pune dvi godine,i jučer se logiram i u roku od 5 minuta shvatim zašto nisam bio na njemu dvi godine....pa ovde su prisutne sve moguće teme sem onih radi čega postoji forum a to su ptice.....

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 13:44

Sada je: sub 10 pro - 13:44.