Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Razlike u konopljarima

Share

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 1607
    Registration date : 08.12.2008

Re: Razlike u konopljarima

Postaj by zvrcko sen on pet 6 vel - 21:14

markoxp je napisao/la:I triba mu dragi soli,maksimalna pedantnost u vrime mitarenja,jer krepa u mitarenju ako mu se ne pruzi sve,da ne pricam dalje...

davanje soli je najveća zabluda koje se generacijama prenosi....

Što se tiće ovde spomenutog faganela je da je star 4 godine u voljeri piva ko blesav ( ne vrša već piva ) , po melaninu mužjak- ramena - leđa po lipokromskoj crvenoj boji ženka... nema naznaka crvenila ,,, odnija ga kod prijatelja koji će tu pticu provat uparit pa ćemo vidit šta je .....

po meni mužjak
    po Č... mužjak

e sad vrijeme će pokazat

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 6 vel - 22:29

pa neces mu je dat kil da se malo u grit,i to mu se daje ponekad ka sta je potriba svakoj tici,pa nisi lud,zapalija bi ga da mu se puno da,a meni bas i nije bila navika davat to cesto ponekad,ali samo njemu a drugima ne,neda mi se,imaju svoje,necu kemijat

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on pet 6 vel - 23:32

markoxp je napisao/la:pa neces mu je dat kil da se malo u grit,i to mu se daje ponekad ka sta je potriba svakoj tici,pa nisi lud,zapalija bi ga da mu se puno da,a meni bas i nije bila navika davat to cesto ponekad,ali samo njemu a drugima ne,neda mi se,imaju svoje,necu kemijat

marko kad si pametan tako daj objasni nama budaletinam koji dajemo kil soli kako ti kaže ....

davanje soli je najveća zabluda koje se generacijama prenosi....
    ako neznaš zamoli da ti se objasni da ne živiš u zabludi.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 7 vel - 2:46

drazenxp je napisao/la:Kad faganel nije naučen da jede zelenilo u krletki, on će svaki put bit bez boje.
    Ako je bez boje, ne znači da je žensko, nego da nije uzeo dozu pigmenta prilikom mitarenja.

Ako je ikada faganel bio crvene boje, to znači da je 100% muški, jer na idućem mitarenju u krletki, većinom ne dobiju boju.

A ženka ima okomite pruge na prsima, dok muški više kao točke, maće, fleke.

Evo jedne dobre stranice di su prikazani fagovi po spolu, na dnu stranice:

http://www.geocities.com/mules_hybrids/linnet.htm

I nije kriv faganel šta poslje mjenjanja perja nije ni malo pocrvenio u prsima.

"Kriv" je vlasnik, šta ga nije opskrbio crvenim pigmentima, bilo da ga navikne na zelenilo ili umjetnim putem Cool

Drazene kod mene je ovo na zadnjim slikama sa ove stranice i sta je sad-musko ili zensko?Neku jarku boju nema ali zna se javiti koji put.

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on sub 7 vel - 3:03

ma pile starog faganela kad uhvatiš u ruke i puhneš mu u prsa ako ima naznaka crvrnila onda je mužjak po ramenima i leđima je čokoladne boje itd itd itd.. nemoš falit kod njih je izražem spolni dimorfizam.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 7 vel - 3:32

Pa kazu mi da je decko ali meni sve to mirise na zenku ima neku blijedu boju,zagasito crvenu i nema sad neke razlike po tijelu u smislu da je negdje svjetlija ili tamnija crvena,zapravo da je smedja umjesto te tamno crvene mislila bih da je vrabac Smile

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Postaj by ticar on sub 7 vel - 5:42

pile je napisao/la:Pa kazu mi da je decko ali meni sve to mirise na zenku ima neku blijedu boju,zagasito crvenu i nema sad neke razlike po tijelu u smislu da je negdje svjetlija ili tamnija crvena,zapravo da je smedja umjesto te tamno crvene mislila bih da je vrabac Smile

ako ima crveno na prsima i na čelu onda je muško jer ženka nema nimalo crvenila.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on sub 7 vel - 12:43

Pa tek dobiva crveno naglavi najzesce pred ljeto,pa nema cijelu godinu crveno!

Kad se fanganel ulovi,dajem primjer,sta ja znan u 8 misec,neces mu vidit toliku crven i na prsima,moras puvati,pa tek ispod,a na glavi isto tako.

ako ima blijedu boju sigurno ti je zensko,uvjeren sam.

A ako nema crvenila ne znaci da je zenko,ima metoda kojima se to odreduje,sto je ovde neko nesposoban ili?

Pile gledaj krila,perije na krilima,i pocetak krilca od glave,musko vecinom ima tockice smede po ledima,i ima tamno smedu boju po sebi,zenskurinu je lako vidit,slaba bijala boja na repu,skoro nista,ali malo,daj stavi sliku ajde,ako nije problem,odma cemo rec.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 13 vel - 1:24

Ja se nadam da se na ovim slikama zaista bilo sta vidi jer je ptica nevjerovatna.Prosto ju je nemoguce uslikati kad samo leti tamo-ovamo Evil or Very Mad Laiku kao meni ne bi bas bilo jasno koja je ovo ptica i da li je uopce konopljar ali mislim da bi iskusniji mozda mogli prepoznati da li je to ustvari ta ptica-nadam se da bi mogli Smile

bocka

Broj postova : 1656
    Registration date : 23.11.2008

Postaj by bocka on pet 13 vel - 2:03

PILE, SLIKE SU SA SLABOM REZOLUCIJOM I SU DOSTA MUTNE.
    JA BI TI PREPORUČIO DA UZMEŠ MALO OBUKE KOD DRAŽENA JER ČOVEK DOBRO BARATA SA TEHNIKOM.
    PO MOME OVO JE KONOPLJAR ALI U IPAK NAPRAVI KVALITETNIJE FOTOGRAFIJE.
    POYDRAV

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on pet 13 vel - 5:39

pile je napisao/la:

Ja se nadam da se na ovim slikama zaista bilo sta vidi jer je ptica nevjerovatna.Prosto ju je nemoguce uslikati kad samo leti tamo-ovamo Evil or Very Mad Laiku kao meni ne bi bas bilo jasno koja je ovo ptica i da li je uopce konopljar ali mislim da bi iskusniji mozda mogli prepoznati da li je to ustvari ta ptica-nadam se da bi mogli Smile

je to je to.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 13 vel - 11:39

Ovo je Faganel sasmo slike su pre bijedne,jel ono ovo cijela istucena po repu i krilima ili slabo vidim,OVO JE KONOPLJAR PA STO PITAS??????

I MUSKO TI JE,VELIKA VJEROJATNOST,ALI DA JE JASNIJA SLIKA,TVRDIM DA JE MUSKO!

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 13 vel - 11:41

Na slici 3 se jasno vidi da je musko odozdola,tj prsa,a i vidi se po zare bijele boje na krilima!

Pile sa 100% ti tvrdim da je musko!

xyz

Broj postova : 2232

Postaj by xyz on pet 13 vel - 12:57

Haha, smješno mi je kako Pile nije baš zadovoljna faganelovim ponašanjem.

Baš zbog toga, većina ljudi ga uopće ne drži i ne sviđa im se, zbog plahog karaktera i dugoročne divljine u ponašanju.

Međutim ako izdržiš, i pričekaš da se smiri, iznenadit ćeš se njegovom ljepotom a još više prekrasnom pjesmom.

Po slikama, faganel je 100%, muški je 60%.

Uhvati ga u ruku, pa mu slikaj jasnije prsa da budemo sigurni.

Samo pazi, umiri ti se u ruci, i čeka da se opustiš, onda se naglo trzne odjednom i odleti cheers cheers

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 13 vel - 15:54

I meni je receno da je muski jer navodno zenka nema ni tu zagasitu crvenu boju.Slike su grozne jer on jednostavno ne stoji na istom mjestu Evil or Very Mad stalno leti pa ga je ne moguce uslikati a slabije se vidi jer sam slikala pred mrak kad sam se vratila s posla.Rep mu jeste malo polomljen ali ne kod mene.Pticu nisam kupila ni tako davno,mozda prije 2-3 mjeseca i uopce je bio u tako losem stanju da mi se jednostavno sazalilo na jadnu pticu.Bio je sav prljav,perje je bilo lose a imao je i taj polomljen rep.Kupila sam ga od nekog kretena iz Sarajeva koji mi ga je prodao za simbolicnih 3 eura,nevjerovatno zar ne?Zanimljivo koliko nekome vrijedi jedan pticiji zivot ali na srecu kod mene sad ima sve i stanje mu se znatno popravilo.

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pet 13 vel - 20:49

Nemogu vjerovat da ti je faganela za 3 eura,da je bar ovde tako,uzeo bi ih sto koliko su mi dragi!

to je neki klipan,koji ga je mozda slucajno ulovio,desi se,pa ga se rijesio nabrzaka,ali eto bar je u ok rukama,ma neces ga ni sikat u voljeri kad leti ljvo desno,samo kad nisi tu se zaustavi,musko ti je na 3 slici se vidi crvena boja i jarka bijela na krilima!

zvrcko sen
    Moderator
    Moderator

Postaj by zvrcko sen on ned 15 vel - 21:11

pile je napisao/la:I meni je receno da je muski jer navodno zenka nema ni tu zagasitu crvenu boju.Slike su grozne jer on jednostavno ne stoji na istom mjestu Evil or Very Mad stalno leti pa ga je ne moguce uslikati a slabije se vidi jer sam slikala pred mrak kad sam se vratila s posla.Rep mu jeste malo polomljen ali ne kod mene.Pticu nisam kupila ni tako davno,mozda prije 2-3 mjeseca i uopce je bio u tako losem stanju da mi se jednostavno sazalilo na jadnu pticu.Bio je sav prljav,perje je bilo lose a imao je i taj polomljen rep.Kupila sam ga od nekog kretena iz Sarajeva koji mi ga je prodao za simbolicnih 3 eura,nevjerovatno zar ne?Zanimljivo koliko nekome vrijedi jedan pticiji zivot ali na srecu kod mene sad ima sve i stanje mu se znatno popravilo.

pile konoplarka ženka nema nikakvu crvenu boji po prsima....
    dok mužjak ukojiko nije spolno zrel ima crvenkastu boju na prsima koja mu se vidi tek kad puhneš u prsa... kad je spolno zrel vidi se sa kilometra...

Gost
    Gost

Postaj by Gost on pon 16 vel - 2:05

Pa onda je sve OK,decko nije jos u svom stilu ali nije ni curica Smile

MARIN

Broj postova : 2096
    Registration date : 17.11.2008

Postaj by MARIN on sub 1 kol - 17:12

Stari splitski tičari razlikovali su 5 vrsta faganela.
    1.dračar - najmanji od svih,ima ih uz obalu,naročito po otocima
    2.bilać -krupniji je i ima dosta bijelog po prsima
    3.petrovin -zagasito crvene boje,poput vina
    4. petorošo - crvene boje ,kao krv
    5.petoruzina - boje ruzine (rđe)po prsima,nema ni naznake crvene.

ticar
    Moderator
    Moderator

Postaj by ticar on sub 1 kol - 20:32

MARIN je napisao/la:Stari splitski tičari razlikovali su 5 vrsta faganela.
    1.dračar - najmanji od svih,ima ih uz obalu,naročito po otocima
    2.bilać -krupniji je i ima dosta bijelog po prsima
    3.petrovin -zagasito crvene boje,poput vina
    4. petorošo - crvene boje ,kao krv
    5.petoruzina - boje ruzine (rđe)po prsima,nema ni naznake crvene.

onda ja imam petoroša

many

Broj postova : 762
    Registration date : 13.10.2009

Postaj by many on sri 11 stu - 17:20

evo takvu bi ja fago,ali ipak ima podvrsta ovo je konopljarka tzv ljetna jurčica a one tvoje kao gorska ali ljeti takve nečeš vidjeti bez brige samo zimi dođu zimski su gosti,boja ove na fotki je uvijek takva nije roza a leđa su boje skoro kikiriki putra a ne tamnija sa crticama čokoladasta,ljetne su selice a ove što ti imaš redoviti zimski gosti!Makar se i perje mjenja pa se i pojačava boja pa niti ova roza ne ostaje roza nego ide u crvenu hm dosta mistično ali takve su jurčice!

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 0:51

Sada je: sri 7 pro - 0:51.