Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

Kamenjarka

Share

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Re: Kamenjarka

Postaj by crv on uto 13 tra - 13:37

Vaso Vikipedija je obilje nepouzdanih i neprovjerenih podataka koji su ovlaš nabacani i unosi ih tko stigne.To nije medij za nekoga tko se želi specijalizirati za određenu disciplinu.Vjeruj Krstokljunu jer očito da je čovjek : ,,Ma što čito - hodo,,.Na fotografijama iz tvoga ZOO-a je čukara ali i njom se baviti nije baš jednostavno.Grivna zahtijeva puno veći prostor i mir odnosno izolaciju. To su jako plahe i nepovjerljive ptice a nisu baš ni glupe kao neke iz roda kokošica. Krstokljun vjerojatno a i mnogi lovci , mogli su se uvjeriti kako ženka uvjerljivo glumi ,,slomljeno krilo,, da bi odvratila pažnju od gnijezda.Do gnijezda slijeće pedestak metara pa i dalje , zatim se šulja kroz kamenje i raslinje.

krstokljun

Broj postova : 1676
    Registration date : 01.11.2009

Postaj by krstokljun on uto 13 tra - 14:03

Crve, predpostavljam da si lovac, docim si ovako dobro upucen u grivnu i njeno ponasanje.
    Evo jedne moje dogodovstine. Vidio sam je sa tek 10-tak dana starim mladim, presla mi put kada sam se vracao kuci sa sela. U kolima je bio i moj kratkodlaki njemac. Pustim ga i ona ga odvede 100-nak metara dalje od mladih koji su se svi okrenuli na ledja, tako da ih je skoro nemoguce vidjeti. iako sam stojao pored njih nisam ih vidio, tek kad je pas dosao, fermao ih je i pokazao mi gdje su. Bilo je 9 mladih, zakacio sam psa za povodac i vratio se. bio sam u prilici sve mlade pokupiti, ali nisam, bolje im je u kamenjaru. 15 godina je od tada, ali pamtim kao da je bilo juce. Bilo je jos slicnih situacija ali ova mi je najdraza, zbog ponasanja grivne i nacina na koji je odvela psa daleko od mladih. Ponasala se kao ranjena, pas leti za njom, ona kao da joj je slomljeno krilo i uvijek na 20-30 cm od psa.

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on uto 13 tra - 23:28

krstokljun je napisao/la:Crve, predpostavljam da si lovac, docim si ovako dobro upucen u grivnu i njeno ponasanje.
    Evo jedne moje dogodovstine. Vidio sam je sa tek 10-tak dana starim mladim, presla mi put kada sam se vracao kuci sa sela. U kolima je bio i moj kratkodlaki njemac. Pustim ga i ona ga odvede 100-nak metara dalje od mladih koji su se svi okrenuli na ledja, tako da ih je skoro nemoguce vidjeti. iako sam stojao pored njih nisam ih vidio, tek kad je pas dosao, fermao ih je i pokazao mi gdje su. Bilo je 9 mladih, zakacio sam psa za povodac i vratio se. bio sam u prilici sve mlade pokupiti, ali nisam, bolje im je u kamenjaru. 15 godina je od tada, ali pamtim kao da je bilo juce. Bilo je jos slicnih situacija ali ova mi je najdraza, zbog ponasanja grivne i nacina na koji je odvela psa daleko od mladih. Ponasala se kao ranjena, pas leti za njom, ona kao da joj je slomljeno krilo i uvijek na 20-30 cm od psa.
    Krstokljune , ne znam kako se zove suprotno od lovac ali ja sam ti to.Kinolog jesam i zahvaljujući psima dosta boravim u prirodi. Ali tko ne gleda taj ne vidi.Ti si ,očito naučio gledati.Tvoja kratka priča puno govori o tebi kao lovcu i ljubitelju prirode.Biti lovac , inače na ovom forumu i nije neki plus...zahvaljujući znaš kakvima.

krstokljun

Broj postova : 1676
    Registration date : 01.11.2009

Postaj by krstokljun on uto 13 tra - 23:46

Pa slicni smo,ja sam zbog pasa i prirode postao lovac,onako usputno.I svi moji prijatelji ce reci Momo je dobar kinolog a slab lovac. dosta je ptica prolecelo pored mene a da i nisam digao pusku. Inace drzim engleske setere i njemacke kratkodlake pticare. Sto ti imas od pasa?

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 3:03

Sada je: pet 9 pro - 3:03.