Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

venecuelski cajzlic

Share

jere
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 69
    Registration date : 28.03.2010

venecuelski cajzlic

Postaj by jere on uto 6 tra - 0:31

zanima me moze li mi ko objasnit sta davati cajzlama kad pitaju mlade koju ishranu.jer imam problema sa odgojom mladi,dolazi mi do krepavanja tica kad navrse prvu sedmicu. Sad .

ticar
    Moderator
    Moderator

Broj postova : 2908
    Registration date : 09.06.2008

Re: venecuelski cajzlic

Postaj by ticar on uto 6 tra - 4:30

jere je napisao/la:zanima me moze li mi ko objasnit sta davati cajzlama kad pitaju mlade koju ishranu.jer imam problema sa odgojom mladi,dolazi mi do krepavanja tica kad navrse prvu sedmicu. Sad .

pa ja mislim kao i kod kanarinaca,klijano sjeme,jaja,jajčana kupovna,...

možda ih ne hrane kako treba ili ima tikuta u gnijezdu.

Dax BG

Broj postova : 331
    Registration date : 15.04.2009

Postaj by Dax BG on uto 6 tra - 9:47

Pozz Jere, prijatelj koji je gajio pre 10-ak godina mi reče da je imao sličan problem dok nije počeo davati svakodnevno maslačak??? Isto, kakvo ti je osvetljenje gde su ti ptice smeštene i daješ li neku prevenciju za kokcidiozu?

dragutin rajnović

Broj postova : 327
    Registration date : 02.01.2010

Postaj by dragutin rajnović on uto 6 tra - 22:08

problem ti je što ženka ne sjedi na mladima preko noći i mladi ohlade pogotovo ako u gnijezdu imaš 1 ili 2 mlada ako ih ima više onda se sami griju preko noči nek bude temperatura 22 stupnja dok ne operjaju kad operjaju može bit i 16 stupnjeva

jere
    Opomena
    Opomena

Broj postova : 69
    Registration date : 28.03.2010

Postaj by jere on sri 7 tra - 9:31

Dax BG je napisao/la:Pozz Jere, prijatelj koji je gajio pre 10-ak godina mi reče da je imao sličan problem dok nije počeo davati svakodnevno maslačak??? Isto, kakvo ti je osvetljenje gde su ti ptice smeštene i daješ li neku prevenciju za kokcidiozu?
    MA STASE TICE HRANE IMAJU SVE OD ZELENI DO PROKLIJALE,A STASE ICE SVJETLOSTI TO JE MALO LOSIJE ALI ZENKA IH PITA I SVE JE U REDU DO PRVE SEDMICE ALI KAD POCMU PROBIVAT LETNA PERA ONDA JEDNOSTAVNO KREPAJU A GUSE IM BUDU PUNE HRANE.TO MI NIJE JASNO IMAJU HRANE ,ZENKA LEZI NA NJIMA PITA A ONI KREPAJU. Mad

dragutin rajnović

Broj postova : 327
    Registration date : 02.01.2010

Postaj by dragutin rajnović on sri 7 tra - 22:28

ne 99% nego 100% ženka prestane ležat na mladima pa ih ujutro nađeš uginule punih gušica jer su ohladili jer još nemaju perije da ih grije govorim ti to iz iskustva jer sam u 2009 izlego 41 mladog venecuelca a za sad ih imam više od 30

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 23:26

Sada je: ned 4 pro - 23:26.