Ptice pjevice Europe - European singing finches

Češljugar, juričica, zelendur, čižak, žutarica, kanarinac-::- European goldfinch, linnet, canary, greenfinch, siskin, serin

zamrznuti maslačak

Share

Gost
    Gost

zamrznuti maslačak

Postaj by Gost on pon 19 tra - 21:36

Evo i mene na forumu .Od 10te god. sam oko kanarinaca i štiglića ali sa prekidima i po god.-dvije .Nemogućnost držanja ,posao i ostalo su razlozi prekida.Nabavio sam nešto ptica pa se mislim baš posvetiti njima.Sve pohvale za forume,stvarno se može svašta nać korisno. :)Dali netko koristi zamrznuti maslačak zimi tj. poluzrele glavice ubrane u proljeće?

refa95

Broj postova : 1274
    Registration date : 12.04.2009

Re: zamrznuti maslačak

Postaj by refa95 on ned 25 tra - 18:17

ja ove godine namjeravam da uberem 2 velike kese maslacka i da stavim u zamrzivac do sezone parenja.Kad sezona pocne pocet cu im davat maslacak jer se maslacak u mojoj prehrani starih i mladih kanarinaca i svih ostalih ptica nalazi svakodnevno,naravno dok ga ima.A sada ocu da ga imam stalno

batke

Broj postova : 45
    Registration date : 26.09.2010

Postaj by batke on pet 1 lis - 20:08

Imali tko iskustva sa smrznutim maslačkom

crv

Broj postova : 1816
    Registration date : 02.12.2009

Postaj by crv on pet 1 lis - 20:15

batke je napisao/la:Imali tko iskustva sa smrznutim maslačkom

Imam ja . Strašno je hladan geek

bizar

Broj postova : 389
    Registration date : 21.09.2010

Postaj by bizar on sub 2 lis - 1:33

ivica1978 je napisao/la:Evo i mene na forumu .Od 10te god. sam oko kanarinaca i štiglića ali sa prekidima i po god.-dvije .Nemogućnost držanja ,posao i ostalo su razlozi prekida.Nabavio sam nešto ptica pa se mislim baš posvetiti njima.Sve pohvale za forume,stvarno se može svašta nać korisno. :)Dali netko koristi zamrznuti maslačak zimi tj. poluzrele glavice ubrane u proljeće?

Već sam se odlogirao, ali sam se ponovo logirao kad sam vidio ove "bisere".
    Ivica poštovani, lakše bi mi bilo razgovarat kad bih znao odakle si(možda si iz Livna)?
    Nabavio sam nešto ptica( jesi li kupovao na kile???), to me podsijeća na jednog koji je nabavio metar i dvadeset Tolstoja, jer ima toliko prostora u ormaru. Možeš li biti MALO konkretniji???
    Koliko shvaćam, novi si na forumu, a već si otvorio novu temu(svaka čast na samopouzdanju)?
    Ja sam prvo dva mjeseca čitao forum, pa sam (se usudio)onda napisati prvi post. Možda sam ja "stara"škola?
    -Pitanje, što će ti ZAMRZNUTI maslačak zimi( kome ćeš ga sada davati, zbog čega)?Pripremaš(možda) ptice sada za parenje(Ćapo iz Dugog Rata će tek za mjesec dana početi)?
    Zašto zamrznuti, kad ga danas imaš friškog u Livnu i okolici (jučer mi rekao Brabus)????
    Zašto ga brati u proljeće čuvati u zamrzivaču,????
    Ništa te ne razumin..... molim te razmisli o mom primjeru, da prvo malo čitaš o prehrani na ovom forumu, pa se onda javiš????? Pozzzzz
    ps
    Zašto ljudi ne vole čitati već napisano? Lakše im je deset puta istu stvar ponovo, pa ponovo....pitat????

krnjolac

Broj postova : 791
    Registration date : 16.03.2009

Postaj by krnjolac on sub 2 lis - 9:36

bizar,nemoj plašit ljude,uteć će nam svi sa foruma Very Happy pretpostavljam da je čoviku lakše jedanput nabrat kad ga ima puno,pa čuvat u zamrzivaču i pomalo trošit,nego tražit i brat svako malo,a možda ima i zdravstvenih problema pa mu nije lako šetat po ledinama....sjećam se da je već pisano o zamrznutom maslačku negdje pod "prehrana"...

bizar

Postaj by bizar on sub 2 lis - 12:30

krnjolac je napisao/la:bizar,nemoj plašit ljude,uteć će nam svi sa foruma Very Happy pretpostavljam da je čoviku lakše jedanput nabrat kad ga ima puno,pa čuvat u zamrzivaču i pomalo trošit,nego tražit i brat svako malo,a možda ima i zdravstvenih problema pa mu nije lako šetat po ledinama....sjećam se da je već pisano o zamrznutom maslačku negdje pod "prehrana"...

Prijatelju, u pravu si( 99%).
    Ja imam problem sam sa sobom, ima jedan dobar čovjek koji dolazi u Mendule, a onda se počmemo pričati o pticama, onda njemu trojica obijašnjavaju probleme s tekutima, da se riješavaju s "front line", vjerovao ili ne tako tri godine.
    Tri godine jednoj osobi petorica obijašnjavaju kako da riješi jedan problem( s tekutima)......i onda to dosadi.
    Nema smisla da ovaj forum svakom novom članu uvijek ispočetka obijašnjava nešto(osnovno) što je bezbroj puta već obijašnjen...
    Već sam mu rekao da je se loše predstavio, ako ima zdravstvenih problema(takvog prijatelja već imamo) nije problem pomoć, uskočit...dat ruku, to već radimo.
    Slažem se potpuno s tobom, u pravu si , ali zamisli kad bi svaki novi član sada pitao neki osnovni problem... koji je na ovom forumu obijašnjen veće desetak puta....moraš priznat da sam i ja barem 1% u pravu.
    U najmanju ruke , nije interesantno. Pozzzzzz
    ps
    Ali evo da ne budem SKROZ nekolegijalan-needukativan( da plašim ljude) , navest ću primjer od I.Lolića iz Žrnovnice, koji se nabrao maslačka +kostrića, ljepo uskladištio,... sve mu pokrepale ptice.
    Razlog, žena dan prije cijelu livadu polila s Cidokorom(protiv korova).
    Moj skromni savijet svim početnicima, klijajte sjeme.

krnjolac

Broj postova : 791
    Registration date : 16.03.2009

Postaj by krnjolac on sub 2 lis - 12:46

ma u pravu si 100% a ne 1%,nego te čovik nezna,pa kad je vidija onaj post di si ga isprašija onako sa svojim karakterističnim načinom,ja mislin da je ostraja odma ugasija kompjuter,ha,ha... Laughing

bizar

Postaj by bizar on sub 2 lis - 14:42

krnjolac je napisao/la:ma u pravu si 100% a ne 1%,nego te čovik nezna,pa kad je vidija onaj post di si ga isprašija onako sa svojim karakterističnim načinom,ja mislin da je ostraja odma ugasija kompjuter,ha,ha... Laughing

Ima jedan stari vic o Lenjinu.
    Kaže Lenjin supruzi da ide kod ljubavnice, a ljubavnici kaže da mora biti sa ženom. A drug Lenjin se sakrije i ode negdje na miru učiti-čitati, učiti-čitati...... hahaaaa
    Neka ovaj vic bude "zvijezda vodilja "svim mladim-početnicima tičarima(učiti-čitati). Pozzzzzz
    p s
    A šta misliš Krnjolac, da stavim svoju sliku na forum????Možda bi vidili moje umiljato lice,duševnost, osjećajnost...mislim da se manje štraše hahahaaaa...zeza mala, tek bi se onda pripali, bolje ovako...hahaaa

batke

Postaj by batke on sub 2 lis - 19:57

Bizar očigledno imaš problem sam sa sobom. Puno jednostavnije je odgovorit ako znaš ili preskoćit post.

bizar

Postaj by bizar on sri 6 lis - 2:41

batke je napisao/la:Bizar očigledno imaš problem sam sa sobom. Puno jednostavnije je odgovorit ako znaš ili preskoćit post.

U pravu si, imam problem sam sa sobom,iako mislm da je to "fobija" (a sve su fobije stečene)...smeta mi da treba ponavljati već rečeno......
    Poslušat ću te, od sada preskačem tekst ili napišem DOBAR ISKREN odgovor, ali ga ne pošaljem.....
    Isprika, ako sam koga uvrijedio...Pozzzzz

dva grdelina

Broj postova : 118
    Registration date : 23.01.2009

Postaj by dva grdelina on sri 6 lis - 15:45

legendo....da te nema tribalo bi te izmislit...ozbiljan si kandidat za predsjednika HOS-a.......

batke

Postaj by batke on sri 6 lis - 20:20

ja iskreno mislim da to nije teško

bizar

Postaj by bizar on čet 7 lis - 11:18

dva grdelina je napisao/la:legendo....da te nema tribalo bi te izmislit...ozbiljan si kandidat za predsjednika HOS-a.......

Poštovani,
    hvala na pohvalama-kandidaturi, ali nemam ti ja ambicija (politika, stranke, udruge, udruženja, sastanci.....jednostavno nisam za to)ja ću se "skromno" zadovoljiti (nisam sam) da imam NAJBOLJEG GRDELINA u Splitu.
    Navedeno sam obećao-izjavio g. Marinu (prije 4.godine ispred kuće V.Ćorića) te g.Koci prije tri godine.
    Samo ima jedan problem, dali smo (nisam sam ) sebi rok od 5.godina, a to ističe ove kalendarske godine, pa nas je malo "panika"...hahahaaa.
    G.Čudini su "prognozirali" da će lakše postati 5.puta svijetski prvak(baštardiranja) nego napraviti grdelina. Obećanje je obećanje....hahahaaa Pozzzzz

nebojsav

Broj postova : 85
    Registration date : 22.09.2010

Postaj by nebojsav on sub 9 tra - 9:42

Što ptice jedu od maslačka cvijet,stabljiku , lišće , ili sve zajedno.

Renato.M

Broj postova : 1494
    Registration date : 14.12.2009

Postaj by Renato.M on sub 9 tra - 21:27

nebojsav je napisao/la:Što ptice jedu od maslačka cvijet,stabljiku , lišće , ili sve zajedno.
    Nebojša pročitaj temu: Biljke kao hrana i lijek- post broj 5. Da dodam da maslačak i radič su samo slične biljke dok su mlade, kasnije radič (divlji) ima sasvim drugčiji cvijet i sijeme.

Jack Sparrow

Broj postova : 115
    Registration date : 28.12.2010

Postaj by Jack Sparrow on sri 22 lis - 17:15

dali je moguće di kupiti maslačka za ptice,dali ima toga u prodaji...

matija

Broj postova : 345
    Registration date : 19.09.2010

Postaj by matija on sri 22 lis - 17:58

http://kleopatra-porec.com/?s=masla%C4%8Dak&submit=Search

Jack Sparrow

Broj postova : 115
    Registration date : 28.12.2010

Postaj by Jack Sparrow on uto 25 stu - 6:39

bizar,ja sam kupio da probam klijati sijeme ali meni ni u dva dana ne proklije ništa,kako to...kako vama to proklije brzo...kupio sam kod renata malo da vidim kako je to klijavo sijeme...

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Broj postova : 1871
    Registration date : 28.10.2008

Postaj by lord189 on sri 26 stu - 20:06

za klijati sjeme potrebna je temperatura i svjetlost koju majka priroda trenutno ne daje...no umjetnim uvjetima se može lako napraviti,druga stvar je da je klijano sjeme sada potpuno nepotrebno i suvišno ga je davati pticama u "mrtvoj" sezoni ... priče poput "neka moji imaju svega i neka in ništa ne fali" zaboravi jer to je priroda i zato sad s razlogom nema svjetla ni temperature za klijati sjeme ...da pričekaš 4-5 mjesec možda bi ti i nikla koja klica

crv

Postaj by crv on čet 27 stu - 11:56

lord189 je napisao/la:za klijati sjeme potrebna je temperatura i svjetlost koju majka priroda trenutno ne daje...no umjetnim uvjetima se može lako napraviti,druga stvar je da je klijano sjeme sada potpuno nepotrebno i suvišno ga je davati pticama u "mrtvoj" sezoni ... priče poput "neka moji imaju svega i neka in ništa ne fali" zaboravi jer to je priroda i zato sad s razlogom nema svjetla ni temperature za klijati sjeme ...da pričekaš 4-5 mjesec možda bi ti i nikla koja klica

A šta ako uzgajaš npr. venecuelanske čiške kojima je u ovo doba godine reprodukcija?
    Za klijanje je dovoljna vlaga i temperatura , odnosno toplina , obična sobna .Preko 18 C . Svjetlo i duljina dana nisu ključni jer nam je cilj klica , a ne list . Dakle prije početka fotosinteze.
    Postotak klijavosti ovisi o starosti sjemena kao i o tretiranju pesticidima ili termičkoj obradi.
    Inače za ptice Europe i kanarince , osim krstokljuna koji se razmnožava zimi , klijavo sjeme u ovome periodu ne davati često.Najbolje je početi u periodu pripreme za parenje , zatim u više posudica nastaviti kontinuirano.

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Postaj by lord189 on pet 28 stu - 18:51

crv je napisao/la:

A šta ako uzgajaš npr. venecuelanske čiške kojima je u ovo doba godine reprodukcija?
    Za klijanje je dovoljna vlaga i temperatura , odnosno toplina , obična sobna .Preko 18 C . Svjetlo i duljina dana nisu ključni jer nam je cilj klica , a ne list . Dakle prije početka fotosinteze.
    Postotak klijavosti ovisi o starosti sjemena kao i o tretiranju pesticidima ili termičkoj obradi.
    Inače za ptice Europe i kanarince , osim krstokljuna koji se razmnožava zimi , klijavo sjeme u ovome periodu ne davati često.Najbolje je početi u periodu pripreme za parenje , zatim u više posudica nastaviti kontinuirano.

pričaš o umjetno stvorenim uvjetima koji su vezani za venecuelanske čiške no ja mislim da je pitanje postavljeno za grdeline koji je daleko od Venecuela,dali sam u pravu confused  moje mšljenje je da je sasvim suvišno u ovom perijodu koristiti klijavo sjeme jer je nepotrebno i ne služi nikakvom poticaju reproduktivne funkcije a tome služi,zar ne Cool

Zadnja promjena: lord189; pon 1 pro - 19:36; ukupno mijenjano 1 put.

crv

Postaj by crv on pet 28 stu - 21:31

Za klijanje nije potrebno svjetlo.

crv

Postaj by crv on pet 28 stu - 21:32

Bar vi sadite kumpire.
    Više čitat -manje trčat na bošket.

lord189
    Opomena pred isključenje
    Opomena pred isključenje

Postaj by lord189 on pon 1 pro - 15:28

slažem se da je najbolja klijavost sjemena u tamnom i prozračnom uglu,klijanjem u takvim uvjetima klice klijaju u mraku brze i svježije su Cool ,što je veći intenziteta svjetla struktura proklijalih sjemenki je vlaknasta ,gruba i sporije klija.no ako koristim konoplju koja na temperaturi između 22 i 24 stupnja kojoj treba 36-48 sati za klijanje zbog ljuske onda ću to učinit cheers cheers , no Suspect za mene je taj mrak nepotreban jer koristim salatu(16-18h) i niger (24 sata) naravno uz prethodno namakanje sjemenki 24 sata...Crve rezim svjetla i mraka kod auto sorti nije precizirana no ako možeš naći neku literaturu u kojoj i to piše volio bih znati koja je to pa prema tome svi smo u pravu Razz bounce ... kumpire i bošket ostavi za temu kojoj pripadaju ,klijaš li ti kumpire u mraku za sadit Laughing

Sponsored content

Postaj by Sponsored content Today at 15:40

Sada je: sub 10 pro - 15:40.